Ziraat Katılım, Vakıf Katılım, Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank’tan 6 Ay Geri Ödemesiz Düşük Faizli Düğün Kredisi Kampanyası!

6 ay geri ödemesiz olmak üzere düşük faizli çeyiz kredisi detayları açıklandı. Bankalar başvuruların başladığını da dile getirirken özel faiz oranlarının sunulacağı bilgisi paylaşıldı. Buna göre yeri üretim yapan firmaların da desteklenmesi amacıyla yüzde 0,55 faiz oranıyla 30 bin TL’ye kadar 6 ay ödemesiz kredi alınabilecek. Bu kredi anlaşmalı yerli üretim yapan firmalardan yapılacak alışverişler için kullanılabilecek. Ayrıca anlaşmalı olmayan firmalardan yapılacak alışverişler için 0,82 faiz oranı uygulanacak.

Kamu Bankalarından Sosyal Hayatı Destekleme Kredisi

Salgın döneminden etkilenen ülkelerden biri olarak alınan kararlar kapsamında yeni kredi paketleri vatandaşlarla buluşturuluyor. Daha önce 0,49 faizle 10 bin TL’ye kadar ve 6 ay ertelemeli kredi sunan devlet bankaları şimdi de evlilik hayali kuranlar için yine 6 ay ertelemeli çeyiz kredisi imkanı sunuyor. Bisiklet, çeyiz, ev tekstil, beyaz eşya, elektronik ve mobilya gibi ihtiyaçların karşılanabileceği bu kredide faiz oranı yüzde 0,55 olarak sunulacak. Ancak bu oran sadece anlaşmalı firmalar için geçerli. Bankaların anlaşma yapmadığı firmalardan yapılacak alışverişlerde faiz oranı yüzde 0,82 olacak.

60 ay vadeye kadar 6 ay ertelemeli olan çeyiz kredisinde en az 3 bin TL, en çok 30 bin TL kredi alınabilecek. Detaylı bilgiler için banka şubelerine başvuru yapması gereken vatandaşlar ayrıca bu krediyi tablet, cep telefonu ya da bilgisayar alımı için kullanamayacak.

10 bin TL için vatandaşlar aylık 252 TL taksit ödeyerek bu krediden yararlanabilecek.