Ziraat, Halkbank, Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

1 Nisan 2020 tarihinde başlayan ve yüzde 0,49 gibi düşük bir faiz oranıyla sunulan temel ihtiyaç kredisi başvuruları devam ediyor. Başvuru yapan vatandaşlar şimdi de temel ihtiyaç kredisi sorgulama sayfası üzerinden detaylı bilgilere ulaşabiliyor. Ülkemizde devam eden koronavirüs salgınından vatandaşların en az etkilenmesi amacıyla 3 kamu bankasının başlattığı temel ihtiyaç kredisi kampanyasıyla ilgili sorgulama sayfaları haberimizin devamında sizlerle paylaşılacak.

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi Sorgulama

0,49 faizle 6 ay ertelemeli ve toplamda 36 ay vadeli olarak sunulan temel ihtiyaç kredisi için Ziraat Bankasına başvuru yapanlar aşağıdaki linkten sorgulama sürecini tamamlayabilir.

Ziraat Temel İhtiyaç Kredisi Sorgulama Sayfası

Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisi Sorgulama

Temek ihtiyaç destek kredisini Vakıfbank üzerinden almak isteyenler de aşağıdaki link üzerinden kredi sonucunu görüntüleyebilir.

Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisi Sorgulama Sayfası

Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Sorgulama

0,49 faizli temel ihtiyaç kredisi Halkbank’a başvuru yaptıysanız Halkbank mobil şubeye giriş yaptıktan sonra sırasıyla krediler – yeni kredi başvurusu ve sorgulama – başvurularım – onaylı bireysel temel ihtiyaç kredisi adımlarını takip etmeli ve ardından sorgulama sayfasına ulaşmalısınız.

Temel İhtiyaç Kredisi Geri Ödeme Nasıl Olacak?

Vatandaşlar 5.000 TL, 7.500 TL ve 10.000 TL için başvuru yaparken aynı zamanda geri ödeme sürecinin nasıl olacağını merak ediyor. İlk 6 ay herhangi bir taksit ödemesi olmayan bu kredide;

  • 10 bin TL için aylık 376 TL
  • 7.500 TL için aylık 282 TL
  • 5.000 TL için aylık 188 TL ödeme yapacak.

Başvurular bankaların resmi web sitelerinden yapılırken bu kredinin KGF garantili olduğu da unutulmamalı.