Ziraat Bankasından Emeklilere Özel Düşük Faizle İhtiyaç ve Konut Kredisi!

Emeklilere özel tüketici ve konut kredisi detayları Ziraat Bankası tarafından paylaşıldı. Maaş zammına kavuşan emekliler şimdi de düşük faizli kredi kampanyasından faydalanmak için faiz ve vade seçeneklerini araştırıyor. Ziraat Bankası 2020 emekliye özel konut ve ihtiyaç kredisinde düşük faiz oranları dikkat çekerken bu kredinin sadece emekli müşterilerine sunulacağı açıklandı. Yani emekli maaşını farklı bir bankadan alan tüketiciler özel faiz oranlarından yararlanmak adına Ziraat emekli kredisine başvuramayacak.

Ziraat Bankası Emekliye İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Ziraat Bankası tarafından açıklanan kampanyada emeklilere ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 0,98 olarak uygulanacak. Ayrıca 60 ay vadeli kredide de bu faiz yüzde 0,98 olacak. 20 bin TL için başvuru yapacak emekliler 60 ay vade için 466 TL taksit ödemesi yapabilecek.

Ziraat Bankası Emekliye Konut Kredisi Kampanyası

Banka tarafından açıklanan verilere göre konut kredisi için uygulanacak faiz oranı yüzde 0,94. Bu orana göre 100 bin TL için 120 ay vadede konut kredisi almak isteyen emekliler aylık 1,393 TL taksit ödemesi yapacak.

Emekli kredilerinde üst limitler de açıklandı. Tüketici kredisi almak isteyen emekliler en çok 30.000 TL, konut kredisi için de 100.000 TL krediye başvuru yapılabilecek.

Ziraat Emekli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Emekli kredisine başvurmak için bankanın resmi web sitesini kullanabilirsiniz. Yani şubeye gitmeden anında kredi talebinizi oluşturabilirsiniz. Ziraat Bankasının başvuru sayfasında sizden istenecek bilgiler;

  • Cep telefonu
  • TC kimlik numarası
  • Aylık gelir
  • Kredi tutarı
  • Kredi vadesi şeklindedir.