Ziraat Bankasından Çiftçiler için Yeni Kredi Uygulaması! Faiz Oranları ve Başvuru Sayfası

Ziraat Bankası tarafından paylaşılan ve tarımsal faaliyetlerde biriken su ve elektrik borçlarının kapatılmasına yönelik kredi duyurusunda, 36 ay vadeli yeni bir uygulama başlatıldı. Çiftçilerin yatırımları için de kullanabileceği çiftçi kredisiyle ilgili detaylar haberimizin devamında.

Ziraat Bankasından Çiftçilere 36 Ay Vadeli Kredi

Çiftçilerin su ve elektrik borçlanmalarını ödemelerini sağlayacak olan Ziraat çiftçi kredisinden halen tarımsal üretim yapan çiftçiler yararlanabilecek. Ayrıca resmi aboneliği olan çiftçilerin yanı sıra sulama ve elektrik borçlarını kapatmak isteyen çiftçiler 36 ay vadeli olarak krediye başvurabilecek.

Birikmiş borçların makul sürede ödenmesini sağlayacak olan bu kredi aynı zamanda tarımsal faaliyetlerin sorunsuz olarak devam etmesine olanak tanıyacak.

Ziraat Bankası 36 Ay Vadeli Çiftçi Kredisi Şartları

Bu kredinde faydalanabilmek için üreticilerin kendi adına düzenlenmiş su ve elektrik aboneliğinin bulunması gerekiyor. Ayrıca aboneliklerin yer aldığı kurumdan borç kapama tutarını gösteren bir yazı ile en yakın Ziraat şubesine giderek başvuru yapılabilecek. Banka gerekli kontrolleri sağladıktan sonra kredi limitini de çiftçiler için belirleyecek. Düşük faiz oranıyla sunulması beklenen bu kredi sayesinde çiftçiler biriken borçlarını ödeyebilecek.

Konuyla ilgili Ziraat Bankası Pazarlama Grup Başkanı Ferhat Pişmaf bir açıklama yaparak şunları söyledi; “Çiftçilerimize gerçek anlamda finansal destek sağlamayı sürdürüyoruz. Paylaştığımız yeni kredi ile beraber biriken sulama ve elektrik borçları tek seferde kapanabilecek. Bu borçlar elbette tarımsal sulama ve elektrik borçlanmaları olmak durumunda. Faiz oranı vade boyunca sabit tutulacak ve 36 ay vadeli olacak. Sonuç olarak çiftçilerimiz krediyi alırken ne kadar ödeme yapacağını da kendini belirleyecek.”