Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank Konut Kredisi Kampanyasında Sadece 4 Günde Yapılan Konut Satışı Rakamları Açıklandı!

Kamu bankalarının başlattığı tarihi konut kredisi kampanyasında 4 günde rekor satış gerçekleşti. Öte yandan sıfır ve ikinci el konutlar için 6 ay ertelemeli konut kredisinde yüzde 0,64 – 0,74 faiz oranı uygulanacak.

Kredi sicili bozuk olmayan vatandaşların kullanabileceği düşük faizli konut kredisine rağbet artarken maaşa göre hesaplama süreci geçerli olacak. Vatandaşlar bu kapsamda gelir belgesini bankaya sunacak ve aylık gelirin yüzde 50’sine kadar aylık taksit belirlenerek konut kredisi alınabilecek.

Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası Tarihi Konut Kredisi Konut Satış Rakamları

Günümüz şartlarında konut sahibi olmak zor gibi görünse de salgının ardından devletin harekete geçerek konut kredisi kampanyalarını desteklemesiyle vatandaşlar da nefes almaya başladı. Uzun süredir devam eden çalışmaların ardından yeni kredi paketleri devreye alınarak bugüne kadar sunulmuş olan en düşük faizli konut kredisi detayları geçtiğimiz hafta açıklandı. Konut kredisinin yanı sıra çeyiz kredisi, taşıt kredisi ve tatil kredisinin detayları da bankalar tarafından paylaşıldı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konut kredisi paketiyle beraber konut satışları teşvik edilmeye başlanırken piyasalar da hareketleniyor. Sadece 4 günde 2 bin 250 adet konut satışının yapıldığı belirtilirken henüz değerlendirme aşamasında olan çok sayıda kredi başvurusunun olduğu da bildirildi. Bu sayede konut sektörünün de ciddi anlamda hareketlenme sürecine dahil olabileceği düşünülüyor.

Sıfır veya ikinci el konut kredisi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar Vakıfbank, Halkbank ya da Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edebilir.