Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank temel ihtiyaç kredisi sorgulama yapmak isteyenler bankaların sunduğu özel erişim linkleriyle bu süreci yönetebilir. Bizler de her bankadan temel ihtiyaç kredisinin nasıl sorgulanacağına dair tüm detayları sizler için hazırladık.

0,49 faizle 6 ay ertelemeli toplamda 36 vadeyle başvuru yapılabilen temel ihtiyaç kredisi 5000 TL, 7500 TL ve 10.000 TL olarak vatandaşlara sunuluyor. Ayrıca bu krediyle ilgili onay süreci de başladı. Yapılan açıklamada başvuru sahiplerinin yüzde 86’sına onay verildiği belirtilen temel ihtiyaç kredisinde yasal takibi devam eden tüketicilere olumsuz geri dönüşler yapılıyor.

Başvuru sahipleri 10 bin TL için 36 ay vadede toplam 376 TL taksit ödeyecek. 5000 TL için bu rakam 188 TL olurken, 7500 TL kredi alacaklar için de aylık 282 TL olacak. 3000 TL kredi çıkan vatandaşlar ise aylık 113 TL taksit ödeyecek.

Ziraat, Vakıfbank, Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Nasıl Sorgulanır?

Ziraat Bankası ve Vakıfbank temel ihtiyaç kredisi sorgulama yapmak isteyenler aşağıdaki linke tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilir.

ZİRAAT TEMEL DESTEK KREDİSİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

VAKIFBANK TEMEK DESTEK KREDİSİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Kredi başvurusunu Halkbank üzerinden yapan tüketicilerin Halkbank mobil şubeye giriş yapması gerekiyor. Ardından krediler sayfasına ulaşarak sırasıyla; Yeni Kredi Başvurusu ve Sorgulama – Başvurularım – Onaylı Bireysel Destek Kredisi sayfaları üzerinden sorgulama aşamasını tamamlayabilecek.

Bugüne kadar 4 milyondan fazla vatandaşın başvurduğu temel destek kredisi için geri dönüşler yapılmaya devam ediliyor. Henüz SMS bilgisi gelmeyen vatandaşlar yukarıdaki linklerden gerekli sorgulamayı yapabilir.