Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Temel ihtiyaç kredisi 1 Nisan 2020 tarihinde başvuruya açık hale getirilmişti. Bugüne kadar 4 milyondan fazla vatandaş da krediye başvuru yapmıştı. Bugün ise Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi başvuru sorgulama süreci vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı.

Ziraat Bankası Onaylanan Kredi Sorgulama

İhtiyaç kredisi başvurusunu Ziraat Bankası üzerinden yapan vatandaşlar Ziraat mobil ya da internet şube üzerinden hızlıca sorgulama yapabiliyor. Bu aşamada uygulama ya da mobil şube üzerinden sırasıyla başvurular, başvuru takip, ürün başvuruları ekranlarını takip ederek sonuca ulaşabiliyor.

Kart şifresi ya da banka kartı olanlar da bankanın resmi web sitesine giriş yaparak başvuru seçeneklerine dahil olabiliyor. Onaylanan kredi sonuçları telefona gelmeyen vatandaşlar bu şekilde sorgulama yapabiliyor.

Ziraat onaylanan temel ihtiyaç kredisini almak için vatandaşlar banka ATM’lerine gitmek durumunda. Kartı olmayan vatandaşlar sırasıyla kartsız işlemler, diğer işlemler, ihtiyaç destek kredi ödemesi seçeneğinden talep ettiği krediyi alabiliyor.

Geri Ödeme Nasıl Olacak?

Ziraat Bankasından temel ihtiyaç kredisi onaylanan vatandaşlar 5 bin TL, 10 bin TL ya da 7.500 TL için aylık olarak geri ödeme yapacak. Ancak geri ödemeler ilk 6 ayı kapsamayacak. Çünkü bu kredi 36 ay vadeli ilk 6 ay geri ödemesiz olarak sunuluyor.

5 bin TL için tüketiciler aylık 188 TL ödeme yapacak. 7.500 TL için 282 TL, 10 bin TL için aylık 376 TL ödeme yapılacak.