Ziraat Bankası Temel Destek Kredisi Başvuru Sorgulama Sayfası! Ziraat İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

10 bin TL’ye kadar 0,49 faizle temel destek kredisi sunan Ziraat Bankası, başvuruları almaya devam ediyor. Ancak bu süreçte Ziraat temel destek kredisi sorgulama yapmak isteyenler de araştırmalarına devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar 36 ay vadeye kadar 5.000 TL, 7.500 TL ve 10.000 TL’lik başvurularını yaptıktan sonra SMS ile bilgilendiriliyor. Henüz SMS onayı alamayanlar ise Ziraat temel destek kredisi başvuru sorgulama işlemlerine başvuruyor.

Ziraat Bankası Temel Destek Kredisi Başvuru Ekranı

6 ay ertelemeli olan temel destek kredisi, Halkbank ve Vakıfbank ile beraber 1 Nisan 2020 tarihinde başvuruların alınmasıyla başlamıştır. Bugüne kadar 4 milyondan fazla vatandaşın başvurduğu temel destek kredisinde artık sorgulama sürecine geçildi. Yaşanan yoğunluktan dolayı mesaj onayı alamayanların yanı sıra krediye başvurmak isteyenler araştırmalarına devam ederken bankadan bir hatırlatma duyurusu yapıldı.

Ziraat Bankasından 10 bin TL’ye kadar temel destek kredisi alabilmek için açık dosya takibinin olmaması ve hane halkı gelirinin 5 bin TL’den düşük olması gerekiyor. Yani yasal takipte olan tüketiciler bu krediden faydalanamıyor. Ek olarak çek – senet borcu olanların da bu krediden yararlanamayacağı belirtildi. Bu yüzden geri dönüş almayan vatandaşlar tahminen açık dosya takibi bulunan tüketicilerden oluşuyor. Yine de haberimizin devamında paylaşacağımız Ziraat Bankası temel destek kredisi sorgulama sayfasından bilgilerinizi eksiksiz olarak sisteme ekleyerek kredinin hangi aşamada olduğunu kontrol edebilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI TEMEL DESTEK KREDİSİ BAŞVURU SAYFASI

Ziraat Bankası Temel Destek Kredisi Sorgulama Sayfası

En düşük 5 bin TL, en yüksek 10 bin TL’lik 0,49 faizle temel destek kredisi alabileceğiniz Ziraat Bankasında bazı tüketicilere 3.000 TL kredi çıktığı biliniyor. Bu kredi miktarlarına göre aylık ödenmesi gereken taksit miktarları da şu şekilde olacak;

  • 3000 TL kredi için aylık 113 TL
  • 5000 TL kredi için aylık 188 TL
  • 7500 TL kredi için aylık 282 TL
  • 10 bin TL kredi için aylık 376 TL

Ödemeler ilk 6 ay ertelemeli toplamda 30 ay boyunca yapılacak. Aşağıdaki linke tıklayarak Ziraat temel destek kredisi sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI TEMEL DESTEK KREDİSİ SORGULAMA SAYFASI

Ek olarak krediyle ilgili henüz son başvuru tarihi belirtilmedi. Yani acil nakit ihtiyaçlarınız için başvuru yapabilirsiniz.