Ziraat Bankası Temel Destek İhtiyaç Kredisi Sorgulama Sayfası! Ziraat 6 Ay Ertelemeli 0,49 Faizle Pandemi Kredisi Vermeye Devam Ediyor mu?

Yüzde 0,49 faizle temel destek kredisi başvurusu yapan vatandaşlar artık sorgulama aşamasında. Ziraat temel destek kredisi sorgulama sayfası haberimizin devamında sizlerle paylaşılacak. Ancak bundan önce kredi detaylarını ve krediye onay alamayan vatandaşların neler yapması gerektiğini sizlerle paylaşıyor olacağız.

Temel destek kredisi 10 bin TL’ye kadar yüzde 0,49 faizle sunulan bir kredi. Sadece 3 kamu bankası ile Vakıf Katılım – Ziraat Katılım tarafından verilen düşük faizli kredide ilk 6 ay geri ödeme yapılmayacak. Bununla beraber ödemeler 6. aydan sonraki 30 ay boyunca devam edecek. Bugüne kadar milyonlarca vatandaşın başvuru yaptığı temel destek kredisi başvuruları devam ederken henüz sonuçlanmayan kredi başvuruları için Ziraat temel destek kredisi sorgulama sayfasını sizlerle paylaşıyoruz.

Temel Destek Kredisinde Geri Ödeme Nasıl Yapılacak?

10 bin TL için aylık 376 TL geri ödeme yapacak olan tüketiciler 7.500 TL için 282 TL, 5.000 TL için de aylık 188 TL taksit ödeyecek. Bazı tüketiciler için onaylanan 3.000 TL kredide ise aylık ödeme 113 TL olacak.

Görüldüğü üzere düşük faizli bir kredi olarak gündeme gelen ve acil nakit ihtiyaçlarının karşılanmasında önemli bir yere sahip olan temel destek kredisinde birtakım şartlar da ön plana çıkıyor. Krediden faydalanmak için aylık hane halkı gelirinin 5 bin TL’den düşük olması gerekiyor. Ayrıca açık dosya takibi olanlar ile çek senet borcu bulunanlar bu krediden yararlanamıyor.

Ziraat Bankası Temel Destek Kredisi Sorgulama Ekranı

Ziraat temel destek kredisi sorgulama sayfasına ulaşmak için aşağıdaki linke tıklamanız yeterlidir.

ZİRAAT TEMEL DESTEK KREDİSİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN