Ziraat Bankası Temel Destek İhtiyaç Kredisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası temel destek kredisi başvuruları sürerken vatandaşlar artık sorgulama işlemlerini yapmaya başladı. Tamamen ücretsiz olarak sorgulama yapabileceğiniz bu kredi için Ziraat Bankasının internet sitesini kullanabilirsiniz. Ayrıca haberimizin devamında Ziraat Bankası temel destek kredisi sorgulama sayfasını da sizlerle paylaşıyor olacağız.

Yüzde 0,49 faizli ve 6 ay ertelemeli olan bu kredide 10 bin TL’ye kadar başvurular devam ediyor. Vatandaşlar bugüne kadar sunulan en düşük ihtiyaç kredisinden yararlanmayı sürdürürken bazı kişilere olumsuz kredi yanıtı veriliyor. Son zamanlarda araştırma konusu olan, “Temel ihtiyaç kredisi başvurum neden onaylanmadı” sorusunun yanıtları da araştırılıyor.

Ziraat Bankası temel destek kredisi başvuru sonucu olumsuz olan vatandaşlar için 3 kamu bankasından geçtiğimiz haftalarda bir açıklama gelmişti. Bu açıklamaya göre yasal takipte olanlar, açık dosya takibi bulunanlar, çek ya da senet borcu bulunanların kredi başvurularının onaylanmayacağı belirtilmişti. Ayrıca hane halkı geliri aylık 5 bin TL’nin üzerinde olan vatandaşların da kredi başvuruları onaylanmıyor. Son olarak evli çiftlerin her iki başvurusu yerine sadece tek birinin kredi başvurusuna onay veriliyor.

Ziraat Bankası Temel Destek Kredisi Aylık Ödemeleri

Vatandaşlar 10 bin TL için aylık 376 TL yapacak. 5 bin TL kredi çıkanlar aylık 188 TL, 7.500 TL kredi çıkanlar ise aylık 282 TL geri ödeme yapacak.

Bilindiği üzere bazı vatandaşlara 3 bin TL kredi çıkmıştı. Bu vatandaşlar ise ayda sadece 113 TL ödeme yaparak krediyi kullanabilecek.

İlk 6 ay ertelemeli olan temel destek kredisinde toplam 30 ay boyunca ödeme yapılacak.

Ziraat Bankası Temel Destek Kredisi Nasıl Sorgulanır?

Aşağıda paylaştığımız linke tıklayarak Ziraat Bankası temel destek kredisi sorgulama yapabilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI TEMEL DESTEK KREDİSİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN