Ziraat Bankası İkinci Faz Kapsamında 0,55 Faiz Oranıyla Sosyal Hayatı Destek Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Düşük Faizli Destek Kredisi Alma Şartları Neler?

6 ay ertelemeli olarak sunulan yüzde 0,55 faiz oranlı sosyal hayatı destek kredisine başvurular dün itibariyle başlamıştı. Ziraat Bankası daha önce de 10 bin TL’ye kadar yüzde 0,49 faizle ve yine 6 ay ertelemeli olarak temel destek kredisi sunmuştu. Şimdi de sosyal hayatı destekleme kredisi kapsamında ikinci faz kredi başvurularını almaya başladı. Peki Ziraat Bankası sosyal hayatı destekleme kredi paketi kapsamında ikinci faz başvurusu nasıl yapılacak?

Ziraat Bankası İkinci Faz Destek Kredisi Detayları

1 Nisan 2020 tarihinde başlatılan 1. faz temel destek kredisi başvuruları 1 Haziran 2020’de sona ermişti. Bakan Albayrak da daha önceden ikinci faz kredi paketinin devreye alınacağına dair birtakım açıklamalarda bulunmuştu. Ayrıca koronavirüs salgını nedeniyle ekonominin durağan hale gelmesi, ülkemizdeki pek çok kişinin işsiz kalmasına sebep olmuştu.

Tüm bu nedenlerden dolayı kamu bankaları 2. faz kapsamında sosyal hayatı destek kredisini devreye aldı. 6 ay ertelemeli olarak sunulacak ve yüde 0,55 faizle alınabilecek bu kredi için anlaşmalı firmalar üzerinden alışveriş yapılması gerekiyor. 3 bin TL’den 30 bin TL’ye kadar 60 ay vadede alınabilecek bu kredide ev tekstil, beyaz eşya, elektronik eşya, mobilya, seramik, kapı, ev boya ve bisiklet firmaları için kredi verilecek. Anlaşmalı olmayan firmalardan yapılacak alışverişler için faiz oranı yüzde 0,82 olacak.

10 bin TL için tüketiciler yüzde 0,55 faiz oranıyla 60 ay vadede aylık 228 TL kredi taksiti ödeyecek. Ayrıca bu kredide ilk 6 ay erteleme şansı da sunulacak.

30 bin TL’ye kadar sosyal hayatı destek kredisi için en yakın Ziraat şubesine gidebilir ya da aşağıda paylaştığımız linke tıklayarak detaylara ulaşabilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI YENİ KREDİ PAKETİ DETAYLARI

Daha önce 10 bin TL’lik temel destek kredisine başvurmuş ancak 3 bin TL kredi çıkmış olan tüketiciler, kamu bankalarından uzun bir süredir yeni kredi paketi beklemeye devam ediyordu. Konuyla ilgili Tüketici Derneği Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu da bir açıklama yapmış ve temel destek kredisine ciddi bir başvurunun olduğunu dile getirmişti. Ağaoğlu ayrıca temel destek kredisinden yararlanamayanlar için 2. faz kredi paketinin hızlı bir şekilde devreye alınması gerektiğini de söylemişti.