Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama! Ziraat Faiz ve Vade Oranları

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi ürünü ile tüketicilere ihtiyaçlarını giderebilmesi için ihtiyaç kredisini çeşitli kategoriler altında sunuyor. Banka ‘Genel İhtiyaçlar’ adı altında müşterilerine; Eğitim Kredisi, Dijital Kredi, Tüketici Avans Kredisi, Tüketici Avans Kredisi, Bireysel Enerji Verimliliği Kredisi, İpotekli Bireysel Finansman Kredisi, Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi ve Enerji Verimliliği Yönetim Kredisi sunuyor. Banka, farklı ihtiyaçların karşılanmasına yönelik olarak bu bireysel kredi seçeneklerinde farklı faiz oranları ve vade seçenekleri sunuyor.

Tüketici Kredisi ürünüyle Ziraat Bankası, 60 ay vade seçeneği ile %1,05 faiz oranı uyguluyor. Çalışan müşterilerine ‘Çalışanın Artısı Tüketici Kredisi’ ve emekli maaşını Ziraat Bankasından alan emeklilere ‘Emeklinin Artısı Tüketici Kredisi’ ile hizmet veren banka yine 60 ay vade seçeneği ile %0,98 faiz oranı uyguluyor.

Ziraat Bankası Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi

Korona virüs salgını sebebiyle alınan ekonomik önlem paketi kapsamında hane halkı toplam geliri aylık olarak 5.000 TL’nin altında olan kişilere 10.000 TL’ye kadar  Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi veren Ziraat Bankası, bu kredide ilk 6 ay ödeme almıyor ve 36 ay vade ile kredi imkanı sunuyor. Aylık eşit taksitli olarak verilen bu kredi hizmetine talepler oldukça yoğun olarak gerçekleşiyor.

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden başvurusu yapılabilen bu kredinin güncel durumu yine mobil uygulama ve internet bankacılığı aracılığıyla takip edilebiliyor. Ziraat Bankası müşterisi olmayan kişiler, bankaların şubeleri aracılığıyla başvuru yapabiliyor.