Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank 10.000 TL Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Koronavirüs ile mücadele kapsamında 3 kamu bankası 1 Nisan 2020 itibariyle ihtiyaç kredisi kampanyası başlatmıştı. Bu kampanyaya aylık hane geliri 5.000 TL’den az olanlar başvuru yapmaya devam ederken temel ihtiyaç kredisi sorgulama işlemleri de merak ediliyor.

Toplamda 36 ay vadeli ve ilk 6 ay geri ödemesiz olarak 0,49 faizle sunulan temel ihtiyaç kredisi 5,000 TL – 7.500 TL ve 10.000 TL olarak veriliyor. Başvuru yapan vatandaşlar arasında çok sayıda kişinin kredi onayı almasıyla beraber henüz mesaj almayan tüketiciler sorgulama sürecine dahil olmak istiyor. Peki, Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank temel ihtiyaç kredisi sorgulama nasıl yapılır?

Halkbank, Ziraat ve Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bugüne kadar henüz geri dönüş almayan vatandaşlar için sorgulama linkleri paylaşıldı. 10 bin TL’ye kadar düşük faizle kredi veren 3 kamu bankasında geri ödeme aşamaları şu şekilde olacak;

  • 7.500 TL için aylık 282 TL
  • 5.000 TL için aylık 188 TL
  • 10.000 TL için aylık 376 TL

Aşağıdaki linklerde Vakıfbank ve Ziraat Bankası için güncel temel ihtiyaç kredisi sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Ana sayfada yer alan TC kimlik numarası, cep telefonu ve güvenlik kodu doğrulamasının ardından kredinin hangi aşamada olduğu ekranda yansıtılacaktır. Ancak Halkbank’ın sunduğu temel ihtiyaç kredisini sorgulamak için mobil şubeye giriş yapmanız gerekiyor. Mobil şubeden yeni kredi başvurusu ve sorgulama sayfasından ‘başvurularım, onaylı bireysel destek kredisi’ sekmelerine tıklayarak sorgulama yapabilirsiniz.

ZİRAAT TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ SORGULAMA SAYFASI

VAKIFBANK TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ SORGULAMA SAYFASI