Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Başvuruları Başladı mı?

Ziraat Bankası esnaf kredisi kapsamında 8 farklı paket oluşturarak esnafların bu zor dönemde nakit ihtiyaçlarını karşılamasını sağlıyor. 50 bin TL’ye kadar esnaflara ihtiyaç kredisi sunan bankanın başvuruları şubeden aldığı belirtildi.

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Başvurusu

Koronavirüs salgını sebebiyle esnaflara destek olmak ve zararlarını en aza indirmek amacıyla KOBİ kredisi vermeye başlayan Ziraat Bankası, bugün itibariyle esnafların araştırma konusu oldu. Bankanın resmi web sayfasında yayınlanan duyuruya göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı ekonomik kalkınma paketleriyle ilgili çiftçilere de bazı imkanlar sağlanacak.

Esnaflara 50 bin TL’ye kadar kredi sunacağını açıklayan Ziraat Bankası, avantajlı koşullar hazırlayarak bu paketi başvuruya açtı. Sadece banka şubelerinden yapılacak başvurular için bazı şartlar aranıyor.

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Şartları Neler?

Ziraat Bankasının devreye aldığı esnaf kredisi için ilk olarak esnafların ticaret odası, ticaret borası, ticaret ve sanayi odası gibi odaların üyesi olması gerekiyor. Ayrıca esnafın çalışma alanının Türkiye sınırları içinde olması şartı da bulunuyor.

Esnaf kredisi başvurusu için hazırlanması gereken belgeler ise şu şekilde;

  • Ticaret sicil gazetesi
  • İmza sirküleri
  • Başvuru sahibinin nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Son 2 yıla ait gelir tablosu
  • Oda kayıt belgesi

Bu belgeleri hazırlayan esnaflar en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek esnaf kredisine başvurabilmektedir. Esnaflara özel faiz oranları sunan bankanın krediyle ilgili bilgileri sadece şubeden verdiği biliniyor. Ayrıca bu kredinin faiz oranlarının esnaflar için özel olarak hazırlandığı belirtiliyor.