Ziraat Bankası Destek Kredisi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Koronavirüs salgını nedeniyle Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın sunduğu temel ihtiyaç kredisine başvurular devam ediyor. Bu kapsamda 4 milyondan fazla vatandaşın başvurduğu kredinin sonuçları da açıklanmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde Bakan Albayrak’ın yaptığı açıklamada yaklaşık 2 milyondan fazla vatandaşa kredi ödemelerinin yapıldığını ve kısa süre içinde diğer başvuruların da değerlendirileceği aktarıldı.

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama

Bankadan 0.49 faizli 10 bin, 5 bin ya da 7.500 TL’lik kredi başvurusu yapan vatandaşlar sorgulama yapmak için BURAYA tıklayabilir.

Karşınıza çıkacak olan Ziraat bankası resmi sorgulama ekranından TC kimlik numaranızı, telefon numaranızı ve güvenlik kodunu sisteme girmeniz gerekiyor. Daha sonra cep telefonunuza bir doğrulama kodu gelecek ve sorgulama sayfası ekranlara yansıyacaktır. Aynı zamanda değerlendirmeye alınan kredi miktarı ve geri ödeme ile taksit bilgileri de bu sayfadan paylaşılıyor.

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi Detayları

İlk 6 ayı geri ödemesiz olmak kaydıyla toplamda 36 ay vadeli olan temel ihtiyaç kredisinde 5 bin TL için aylık 188 TL taksit ödemesi olacak. 7.500 TL için bu rakam 282 TL iken, 10 bin TL için de 376 TL olarak geri ödemeler yapılacak.

Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisine başvuru yapmak isteyenlerin aylık hane halkı gelirinin 5 bin TL’nin altında olması gerekiyor. Haliyle asgari ücretle çalışanlar, emekliler ve diğer ücretli çalışanlar kredi garanti fonu destekli olan bu krediden rahatlıkla yararlanacaktır.