Ziraat Bankası 50 Bin TL için Düşük Faizle Yerli Üretime Destek Binek Araç Kredisi Vade Gün Sayıları

Otomobil satın almak isteyen vatandaşlar özel kredi kampanyasından yarın itibariyle yararlanmaya başlayacak. Kamu bankalarının tüm detaylarını açıkladığı yeni taşıt kredisinde düşük faizin yanı sıra ödeme erteleme şansı da sunulacak. Tarihi bir kredi fırsatı olan bu kampanya aslında ekonomide piyasaların hareketlenmesini sağlayacak. Ek olarak otomobil sektörünün en önemli sektörlerden biri olması nedeniyle vatandaşlar binek araç kredilerini de araştırmaya devam ediyor.

Pandemi sürecinin etkisini yitirmesiyle beraber araç sahibi olmak isteyen vatandaşlar, Ziraat Bankası tarafından sunulan sıfır ve ikinci el araba kampanyalarının detaylarını haberimizin devamından takip edebilir.

Ziraat Bankasından Düşük Faizli Taşıt Kredisi Kampanyası

İkinci el binek araçlar için ya da ticari araç satın almak isteyenler için yüzde 0,82 faiz oranıyla 6 ay ertelemeli olarak sunulacak olan taşıt kredisi ayrıca 60 ay vadeye kadar devam edecek. Ticari taşıt ve 2. el binek araçlarda 150 bin TL’ye kadar kullanılabilecek olan bu kredi 7 yaşına kadar 2. el araçlar için alınabilecek.

Tüketiciler 0 km binek araçlar için 18-660 ay vade arasında 120 bin TL’ye kadar kredi kullanabilecek. Faiz oranı 0 km araçlarda 0,49 ya da 0,69 olacak. Ticari araçlar için vade 36-60 ay arasında olabilecek. 72 bin TL’den 500 bin TL’ye kadar kredi kullandırılacak olan ticari araçlarda faiz oranı da yine aracın markasına göre yüzde 0,49 ya da yüzde 0,69 olacak.

2. el binek araçlar için ilk 6 ay geri ödeme yapılmayacak. Yine 60 ay vadeye kadar 150 bin TL’lik taşıt kredisi için uygulanacak faiz oranı yüzde 0,82 olacak.