Ziraat 0,49 Faizli Temel Destek Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Ziraat Kredi Sorgulama Sayfası!

5000 TL’den 10 bin TL’ye kadar ilk 6 ay ertelemeli ve 0,49 faizli temel ihtiyaç kredisi başvurusunu Ziraat Bankasından yapanlar şimdi sorgulama aşamasını merak ediyor. Ayrıca Ziraat temel ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır, Ziraat temel ihtiyaç kredisi başvuru sorgulama sayfasına nasıl ulaşılır gibi soruların yanıtları da haberimizin devamında.

Ziraat Bankası 1 Nisan 2020 itibariyle başlattığı temel destek kredisine yoğun bir ilgi görerek milyonlarca vatandaşın başvurularını değerlendirmeye başladı. Bakanlığın açıklamasında bugüne kadar toplamda 4 milyon kişinin bu krediye başvuruda bulunduğu belirtildi. Şimdi ise Ziraat temel ihtiyaç kredisi başvuru sorgulama süreci başladı. Peki Ziraat temel ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılıyor? Ziraat temel ihtiyaç kredisi başvuru sorgulama nereden yapılır?

Ziraat Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sayfası

Henüz bu krediye başvurmayanlar 10 bin TL’ye kadar olan başvurularını gerçekleştirmeye devam ediyor. Ayrıca onay aşaması da başlayan Ziraat temel ihtiyaç kredisi başvurusu için aylık hane gelirinin 5.000 TL altında olması ve devam eden yasal süreçlerin bulunmaması şartı var. Yani yasal takipte olan tüketiciler ne yazık ki kredi talebinde bulunsa da olumlu yanıt alamıyor.

ZİRAAT TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

Ziraat Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Krediye başvuran ve başvuru aşamasının ne durumda olduğunu öğrenmek isteyenler aşağıdaki linkten detaylara ulaşabilir.

ZİRAAT TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Başvuru yapmadan önce aylık taksit miktarlarının da bilinmesi gerekiyor. Bu kapsamda 0,49 faizli ve ilk 6 ay ertelemeli olan bu kredide 5000 TL için aylık ödenecek taksit tutarı 188 TL’dir. 10.000 TL için 376 TL, 7.500 TL için de 282 TL taksit ödemesi yapılacaktır.