YHT Seferleri Hakkında Son Dakika Gelişmesi! Seyahat Ne Zaman Başlıyor?

Koronavirüs nedeniyle ülkemizdeki ulaşım sektörü ciddi anlamda etkilenirken YHT seferleriyle ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Yüksek hızlı tren seferlerinin bayramdan sonra devam edebileceği aktarılırken seferler hakkında tarih de verildi. Ancak alınacak önlemler de paylaşıldı.

YHT seferleri ne zaman başlayacak? Yüksek hızlı tren seferleri nasıl olacak? Merak edilen bu soruların yanıtları paylaşıldı. En geç 1 Haziran’da başlaması düşünülen ve yüzde 50 kapasite ile yolcu taşıyacak olan yüksek hızlı tren seferlerine maskesiz yolcu alınmayacak. Öte yandan biletler de önceden satın alınacak. Vatandaşlar sadece satın aldığı koltuğa oturabilecek ve trenlerde de dezenfekten sürekli hazır olacak.

Yüksek Hızlı Tren Seferleri Başlıyor!

TCDD, Mart ayında başlayan ve hala devam eden koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında şehirler arası tren seferlerini kısıtlamıştı. Ayrıca yüksek hızlı tren seferleri de bu kapsamda durdurulmuştu. Bölgesel ve ana hat trenlere ait olan biletlerin talep edenlere iade süreci başlarken abonman kartların kullanılmayan bölümü için de ücretler geri ödenecek. TCDD’den yapılan açıklamada İstanbul’da Marmaray, Ankara’da ise Başkentray trenleri işlemeyi sürdürecek.

YHT Seferleri Ne Zaman Başlayacak?

Normalleşme sürecine giriş yapan ülkemizde berber, kuaför ve AVM’ler 11 Mayıs’ta açılmıştı. Bununla beraber vatandaşlar yüksek hızlı tren ne zaman açılacak sorularının yanıtlarını aramaya başladı.

En geç 1 Haziran’da açılması düşünülen yüksek hızlı tren seferlerinin Ankara-İstanbul, Ankara-Konya ve Ankara-Eskişehir olarak start alacağı düşünülüyor. Konuyla ilgili detaylı açıklamaların ise önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.