Yerli Üretime Özel 0,49 Faizle Sunulan Taşıt Kredisi Kampanyaları Devam Ediyor!

Yerli üretimi destekleyen devlet bankalarından olan Halkbank, 0,49’dan başlayan faiz oranlarıyla ikinci el veya sıfır araç kredisi kampanyalarına devam ediyor. Bankanın Haziran ayı kampanyalarını araştıran vatandaşlar, düşük faizle araç kredisi almak adına Halkbank şubelerine başvurabilir. Kredi maliyetleri de düşük seviyede olan bu kampanya dahilinde yerli araç üretimi desteklenirken vatandaşların da çok düşük faizlerle araç sahibi olması sağlanıyor.

Halkbank Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi Kampanyaları

Ülkemizde üretilen araçlar için geçerli olan Halkbank araç kredisi için yüzde 0,49 ve yüzde 0,69 olarak iki farklı faiz seçeneği yer alıyor. Ayrıca hafif ticari ve binek araçlar için model farklı bulunuyor.

Bu kapsamda Halkbank yerli üretime özel araç kredisinde hafif ticari araçlar için Isuzu, Mercedes, Otokar, Karsan, GAZ, Güleryüz, Ford, Fiat ve BMC modellerine kredi sağlanıyor. Binek araçlarda ise Toyota, Ford, Fiat, Hyundai ve Honda gibi araç modellerinde kredi imkanı sunuluyor.

İkinci el ya da sıfır araç alımlarında otomobilin durumuna göre kredi imkanı sunan Halkbank, 0 araçlar için yüzde 0,96 faiz oranıyla kredi aktarıyor. İkinci el araç alımlarında ise faiz oranı yüzde 0,97 olarak uygulanıyor.

Yerli üretim araçlarda yüzde 0,49 ile yüzde 0,69 faiz oranlarının uygulandığı bankada ayrıca 60 ay vade seçeneği yer alırken talep eden tüketiciler 2 ay erteleme şansından da yararlanabiliyor.

Taşıt kredisi başvurusu yapmak isteyenler ön başvurularını bankanın web sitesinden tamamlayabilir. Alternatif olarak banka şubelerine giderek de standart taşıt kredisine ya da yerli araç kredisine başvurabilirsiniz.