Yerli Tohum Fideleri Ücretsiz Dağıtıldı!

Yalova Altınova Belediyesi, vatandaşlarına yerli üretim olan 4 bin adet domates ve bin adet biber fidesini ücretsiz dağıttı.
Yalova Altınova Belediyesi Üreticiye Destek Projesi kapsamında tarım sektörü ile ilgili vatandaşlarına  yerli üretim olan 4 bin adet domates ve bin adet biber fidesini ücretsiz bir şekilde dağıttı. Belediye, geride bıraktığımız Mayıs ayı boyunca da toplam  yerli üretim olan 2 bin adet domates ve 500 adet biber fidesi dağıtmıştı. Dağıtılan fideler, yerli tohumdan üretilme özelliği ile vatandaşların büyük ölçüde ilgisini çekti.
Tamamıylayerli tohumdan elde edilen fidelerin çoğalma imkânının mümkün olduğunu söyleyen Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “İlk kez 2018 yılında çiftçilerimize destek amaçlı başlattığımız yerli tohum fide dağıtımları bu tarihten itibaren devam ediyor. 2018 Mayıs ayında vatandaşlarımıza 40 bin adet domates, biber ve karpuz yerli tohum fidesi dağıtmıştık. 2019 yılında ise yerli tohum patlıcan fidesi dağıttık. Bu yıl da toplamda 6 bin adet domates ve bin 500 biber fidesi dağımı gerçekleştirdik. Dağıttığımız bu yerli fideler çoğaltılacak. Vatandaşlarımızdan bu fidelerden tohum elde etmelerini istiyoruz” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: İHA