Yeni Haftada Dolar Fiyatları! 25 Mayıs 2020 Pazartesi Dolar Ne Kadar?

Dolar ne kadar? Dolar yükselecek mi? Dolar yatırımı yapmak mantıklı mı? Bu soruların yanıtları her gün vatandaşlar tarafından merak ediliyor. TL karşısında son 20 günde ciddi bir değer kazanan Dolar ve Euro fiyatları araştırılırken yeni haftanın ilk gününde dolar 6,81 TL’den işlem görüyor.

Gözle görülür bir fark yaşamayan Dolar kuru hala düşüş eğiliminde. Bununla beraber 6,80 – 6,81 TL bandında hareket eden dolarla ilgili uzman yorumları da paylaşılıyor. Yeni bir yükseliş beklentisinin olmadığı belirtilen uzman yorumlarında TL’nin Dolar karşısındaki direncini korumaya devam ettiği de aktarıldı.

Piyasaların dolar üzerindeki baskının devam ettiği bu günlerde daha çok Amerika ekonomisinde yaşanan çöküşün ardından TL’nin güvenli liman olduğu belirtiliyor.

Öte yandan Euro fiyatları da benzer durumlar yaşıyor. 7,42 TL seviyesinde olan Euro kurunda da ciddi bir yükseliş beklenmiyor.

Uzmanlardan Dolar Yorumları

Uzmanların dolarla ilgili yaptığı değerlendirmelere bakacak olursak, TL’nin ilerleyen vadede hızlı bir değer kaybı yaşamayacağı düşünülüyor. Ek olarak döviz alımları için getirilen yüzde 1 oranındaki vergiyle beraber ekonomistler kurda hızlı bir etki yaşanmayacağını söylüyor.

25 Mayıs 2020 Dolar Fiyatları

Dolar bugün 6,81 TL’den işlem görüyor.

25 Mayıs 2020 Euro Fiyatları

Euro da bugün 7,42 TL’den işlem görüyor.

İlerleyen günlerde ABD ekonomisinde yaşanacak gelişmelere bağlı olarak dolardaki fiyat değişiklikleri takip edilecek. Fakat uzmanlar ciddi bir yükseliş trendinin yaşanmayacağı görüşünde. Döviz kurlarında yaşanabilecek anlık değişimlerle ilgili paylaşılan yorumlara sitemizde yer vermeyi sürdürüyor olacağız.