Yatırımlarını Faizde Değerlendirmek İsteyenler için 32 Günde En Yüksek Mevduat Faizini Veren Bankalar Listesi!

Yatırımlarını faiz kazancı üzerinden değerlendiren yani bankaların mevduat faiz hesabını kullanan vatandaşlar için ekonomikredi.com olarak özel bir haber hazırladık. Bu haberimizde 32 günlük getirisi en yüksek olan bankalardaki faiz oranlarının yanı sıra en yüksek mevduat faizi veren bankaları sıraladık.

Ülkemizde hizmet veren özel ve kamu bankaları Mayıs ayı sonunda faiz indirimlerini devreye aldı. Haziran ayının ilk haftasında ise art arda gelen faiz indirim kararlarıyla yeni krediler vatandaşlara sunulmaya başlandı. Bu kapsamda bankaların mevduat faiz oranlarını merak eden vatandaşlar için güncel olarak detayları paylaşmaya devam ediyoruz.

En Yüksek Mevduat Faiz Oranı Hangi Bankada?

Bankaların 32 günde en yüksek faiz oranları incelendiğinde ilk sırada Burgan Bank göze çarpıyor. Burgan Bank Haziran ayında yüzde 10 oranındaki mevduat faiziyle dikkat çekerken 10 bin TL’lik yatırım için 32 gün sonunda 75 TL gelir sunuyor. Yani mevduat hesabına yatırılacak 10 bin TL için ay sonunda 75 TL faiz elde ediliyor. Burgan Bank en yüksek faiz oranını sunarken yüzde 9 ve yüzde 8 arasında olan mevduat banka faiz oranları aşağıdaki gibi sıralanıyor;

  • Fibabanka vadeli mevduat hesabı Haziran ayı 2020 faiz oranı – yüzde 9
  • TEB vadeli mevduat hesabı Haziran ayı 2020 faiz oranı – yüzde 8,50
  • Odeabank vadeli mevduat hesabı Haziran ayı 2020 faiz oranı – yüzde 8,50
  • Vakıfbank vadeli mevduat hesabı Haziran ayı 2020 faiz oranı – yüzde 8,25
  • Ziraat Bankası vadeli mevduat hesabı Haziran ayı 2020 faiz oranı – yüzde 8,00