Yapı Kredi Konut Kredisindeki Faiz Oranlarında İndirime Gittiğini Açıkladı

Son zamanların en çok rağbet gören bankalarından olan Yapı Kredi, yeni konut kredisi faiz oranlarını açıkladı. 120 ay vadeye kadar tüketicilerin ev sahibi olmak için başvuracağı Yapı Kredi Bankası konut kredisi daha önce yüzde 0,99 faizle sunuluyordu.

Yapı Kredi Konut Faiz Oranları Düştü!

Yapı Kredi Bankasından yapılan açıklamada yeni konut kredisi faiz oranlarının yüzde 0,89’a düşürüldüğü belirtildi. Banka ayrıca talep eden tüketicilere 120 ay vade seçeneği sunacağını paylaştı. Öte yandan bu kredide tutar üst limiti olmadan 120 ay vade uygulanacağını açıklayan banka yetkililerinin kendi müşterilerine farklı ödeme planları sunacağı da bildirildi.

Vatandaşlar geçtiğimiz hafta özel bankalardaki faiz oranlarından dolayı mağduriyetlerini dile getirmiş ve konuyla ilgili Bakan Albayrak da açıklama yapmıştı. Daha çok kredi erteleme sürecinde maliyetlerin yüksek olduğunu dile getiren Bakan Albayrak, özel bankaları takip ettiklerini ve vatandaşları mağdur etmemeleri gerektiğini söylemişti. Ayrıca dün de BDDK Başkanından bir açıklama gelmiş ve bankaların fonlarını ihtiyaçların karşılanmasına yönelik kullanması gerektiği kaydedilmişti. BDDK Başkanı yaptığı açıklamada özel bankalara, uygulamaları nedeniyle para cezası verilebileceğini de söylemişti.

Düşük faizli konut kredisi arayışında olanların artık Yapı Kredi Bankasına başvurarak 120 ay vadede yüzde 0,89 faizle kredi talep etmesi yeterli. Bu süreçte kredi skoru yüksek olan ve banka müşterisi olanlara ayrıcalıklı ödeme planlarının sunulup sunulmayacağı da merak konusu. Konut alımlarında ipotek uygulaması geçerli olduğu için kredi notuyla ilgili yeni bir sürecin uygulanmadığı da biliniyor.