Yapı Kredi Bankasından Düşük Faizli Konut Kredisi! 150 Bin TL için Aylık Taksit ve Faiz Oranları

Yapı Kredi tarafından sunulan konut kredisi, düşük faizle ev sahibi olmak isteyenler tarafından araştırılıyor. Bu kapsamda salgın sürecinde araştırmalarına devam eden vatandaşlar ev fiyatlarının yükseldiğini de görüyor. Nakit problemine karşın artık konut kredilerine yönelen tüketiciler koronavirüs nedeniyle bankalarda düşmeye devam eden faiz oranları üzerinden başvuru aşamalarını gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Yapı Kedi Bankası, düşük faizle konut kredisi imkanı sunarken esnek ödeme seçeneklerini de vatandaşlarla buluşturuyor.

Yapı Kredi Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

Yapı Kredi Bankasının ev almak isteyen vatandaşlar için uyguladığı konut kredisi faiz oranı yüzde 0,89 olarak güncellendi. Ancak bu faiz sadece banka müşterileri için geçerli. Web üzerinden duyurulan konut kredisi detaylarında ayrıca aşağıdaki bilgiler yer alıyor;

  • Bu kredide ara ödemeler yapılarak taksit tutarı azaltılabilir.
  • Taksit ödemeleri müşterilerin belirlediği tutar ve dönemlerde yapılabilir.
  • En çok 120 ay vade ile kredi başvuruları alınabilir.

Yapı Kredi Konut Kredisi 120 Ay Vade için Ödeme Planı

Yüzde 0,89 faiz oranıyla 120 ay vadeli 100 bin TL’lik konut kredisi için aylık taksit 1,359 TL olacak. Geri ödenecek toplam tutar ise 163,133 TL.

Başvurular sadece Yapı Kredi şubelerinden gerçekleştirilecek.

Son zamanlarda Yapı Kredi Bankasının sunduğu faiz oranları düşmeye başladı. Gerek Merkez Bankasının faiz kararı gerekse geçtiğimiz ay BDDK tarafından özel bankalara yapılan uyarılar nedeniyle birçok bankada da konut ve ihtiyaç kredisi faiz oranları düşmeye başladı.