Yakıt Ürünlerine Zam!

Benzinde litre satış fiyatına 37 kuruş oranında, motorinin litse satış fiyatına ise 32 kuruş oranında zam yapılacağı açıklandı.
EPGİS, sosyal medya hesabı aracıılığı ile yaptığı açıklamada, bu geceyarısından itibaren geçerli olacak şekilde, benzinde litre satış fiyatına 37 kuruş değerinde motorin litre satış fiyatında ise 32 kuruş değerinde zam yapılacağını açıkladı.

Yapılan zammın ardından benzin litre satış fiyatı İstanbul’da ortalama  olarak 5,75 lira ile 6,12 lira arasında, Ankara’da ise  5,83 lira ile 6,20 lira arasında satışa sunulacak, İzmir’de zam ardından son durum ise 5,84 lira ile 6,21 lira arasında fiyatladırma gözlemlenecek.
Motorin fiyatlarında yapılan zammın ardından sonra satış fiyatları ise ortalama olarak İstanbul’da 5.33 lira ile 5,65 lira arasında, Ankara’da 5,39 lira ile 5,71 lira arasında ve İzmir’de 5.41 lira ile 5,73 lira arasında değişim yaşanacak.
Fiyatlarda ilden ile farklılık gözlemlenmesinin sebebi ise dağıtım yapan firmaların belirlemiş olduğu fiyatların, rekabet serbesti sebebi ile şirketler ve kentlere göre yapılan değişikliklerden kaynaklanıyor.

Kaynak: İHA