Vakıfbank’tan 180 Ay Vadeli 24 Ay Ertelemeli Konut Kredisi Fırsatı

Vakıfbank düşük faizli konut kredisi kampanyası devam ediyor. Emlak Konut ile anlaşmalı olarak sunulan konut kredisi 0.69 faizle sunulurken 24 ay geri ödemesiz uygulanıyor. Emlak Konut GYO ile başlatılan ortak konut kredisi kampanyası ‘Hayallerini Erteleme Türkiye’ olarak adlandırılıyor.

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar artık 0.69 faizle ve 24 ay geri ödemesiz olarak kredi alabiliyor. 36-180 ay vade arasında 0.69 faizle sunulan bu kredinin limiti 1 milyon TL olarak açıklandı. Ancak 1 milyon TL ile 2 milyon TL arasındaki konut kredilerinde 0.74, 2 milyon TL ve daha üzerindeki kredilerde 0.94 faiz oranı uygulanıyor.

Son zamanlarda düşük faizli konut kredisi almak isteyenlerin tercih etmeye başladığı Emlak Konut GYO – Vakıfbank anlaşmalı kredisinde, kredi tutarı üzerinden yüzde 0.5 oranında tahsis ücreti de talep ediliyor. Bunun dışındaki masraflar, başvuru sırasında vatandaşlar ile paylaşılıyor.

Emlak Konut anlaşmalı kredi dışında sadece Vakıfbank’tan konut kredisi almak isteyenler 0.64 faizle sıfır konut, 0.79 faizle ikinci el konut kredisine başvurabiliyor. Geçtiğimiz hafta 2. el konut kredisinde faiz artırımına giden Vakıfbank, kampanyalı konut finansmanında 12 ay erteleme imkanını da kaldırdı. Ayrıca vade 180 aydan 120 aya indirildi. Söz konusu güncelleme sadece 2. el konut kredisinde geçerli olarak devreye alındı.