Vakıfbank, Ziraat ve Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Koronavirüs salgını sebebiyle acil nakit ihtiyacının karşılanması amacıyla 3 kamu bankasının düşük faizle sunduğu temel ihtiyaç kredisine başvurular devam ediyor. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankasının 0.49 faiz oranıyla 6 ay geri ödemesiz olarak sunduğu 3.000 TL, 5.000 TL, 7.500 TL ve 10 bin TL kredi başvuruları devam ederken sonuçların ne zaman açıklanacağı da merak konusu oldu.

Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Bugüne kadar 4,3 milyondan fazla vatandaşın başvurduğu temel ihtiyaç kredisinin sonuçları geçen hafta vatandaşların cep telefonlarına gönderilmeye başlandı. Ancak başvuru sayısının fazla olması sebebiyle geri dönüşlerin yapılması birkaç haftayı bulabilir. Bakan Albayrak da bu konuda tüm başvuruların değerlendirildiğini ve bankaların tüketicilere yardımcı olacağını söylemişti.

Bankalar ayrıca sonuçları kendi web sayfalarından da paylaşmaya başladı. Buna göre başvuru sahipleri TC kimlik numaralarını ve telefon numaralarını sisteme giriş yaptıktan sonra telefona gelecek güvenlik koduyla temel ihtiyaç kredisi başvuru sonucu görüntüleyebilir.

10 bin TL’ye kadar sunulan temel ihtiyaç kredisi yüzde 0,49 gibi düşük bir faizle tüketicilere ulaştırılıyor. Başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşlar ATM’lerden krediyi çekebilecek ya da mevcut banka hesaplarında değerlendirebilecek. Koronavirüs salgınına karşı tüketicilerin nakit ihtiyaçlarını karşılayan Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası, kredi başvurularının ne zaman sonlanacağına dair henüz bir bilgi paylaşmadı. Bu nedenle hali hazırda online başvuru sayfalarını kullanarak kredi başvurularını yapmaya devam eden binlerce tüketici, sonuçların açıklanacağı günü beklemeye başladı.