Vakıfbank, Ziraat, Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vakıfbank temel ihtiyaç kredisi nasıl sorgulanır? Son günlerde internet üzerinden en çok araştırılan sorulardan biri olan temel ihtiyaç kredisi ayrıca Halkbank ve Ziraat Bankası tarafından da sunuluyor. Vatandaşlar koronavirüs ekonomik tedbirleri kapsamında sunulan 0,49 faizli temel ihtiyaç kredisi için ayrıca Halkbank temel ihtiyaç kredisi sorgulama ile Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi sorgulama sürecini merak ediyor.

Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisi Sorgulama Sayfası

6 ay ertelemeli 0,49 faizle temel ihtiyaç kredisi başvurusunu Vakıfbank üzerinden yapan vatandaşlar, kredi sonucunu merak ediyor. Bugüne kadar 4 milyondan fazla kişini başvurduğu bu krediyle ilgili başvuru sonuçları vatandaşların telefonlarına gönderilmeye başlandı. Ancak hala mesaj gelmeyen vatandaşlar Vakıfbank temel ihtiyaç kredisi sorgulama sayfası üzerinden işlem yapmaya devam ediyor.

Aşağıdaki linke tıklayarak TC kimlik numaranızı, doğrulama kodunu ve cep telefon numaranızı sisteme ekleyerek sorgulama yapabilirsiniz.

Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisi Sorgulama Sayfası için Tıklayın

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi Sorgulama Sayfası

Temel ihtiyaç kredisi başvurusunu Ziraat Bankası üzerinden yapanlar da sorgulama sayfasına erişmek istiyor. Aşağıdaki bağlantıdan kredi sonucunuzu görüntüleyebilirsiniz.

Ziraat Temel İhtiyaç Kredisi Sorgulama Sayfası

Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Sorgulama Sayfası

0,49 faiz oranlı 6 ay ertelemeli 36 ay vadeli temel ihtiyaç kredisi başvurusunu Halkbank üzerinden yapanlar, Halkbank mobil şubeye giriş yaptıktan sonra sırasıyla krediler – yeni kredi başvurusu ve sorgulama – başvurularım – onaylı bireysel temel ihtiyaç kredisi adımlarını takip ederek sorgulama yapabilir.

Temel İhtiyaç Kredisi Geri Ödeme Tablosu

5.000 TL, 7.500 TL ve 10.000 TL olarak sunulan ihtiyaç kredisinde geri ödemeler de merak ediyor. Vatandaşlar bu krediyi aldıktan ilk 6 ay sonra ödemeye başlayacak. Yani ilk 6 ay geri ödeme olmayacak. Toplam vade ise 36. Haliyle geri ödemeler 30 ay boyunca yapılacak.

Vatandaşlar 5.000 TL için 30 ay boyunca 188 TL taksit ödeyecek. 7.500 TL için aylık taksit 282 TL olurken 10.000 TL için de 376 TL ödeme yapılacak. Bazı vatandaşlara 3.000 TL kredi sunulurken 3.000 TL’nin aylık geri ödemesi 113 TL olacak.