Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Takibi Nereden Yapılıyor?

Vakıfbank üzerinden bireysel temel ihtiyaç kredisi başvurusu yapan vatandaşlar şimdi Vakıfbank bireysel kredi sorgulama sürecini takip ediyor. 10 bin TL’ye kadar 0.49 faiz oranıyla 36 ay vadeli ve ilk 6 ay ödemesiz olarak verilen temel ihtiyaç kredisi sonuçlarının açıklanmaya başlanmasıyla beraber tüm gözler bankaya çevrildi.

Acil nakit ihtiyacını karşılamak, faturalarını ödemek ve koronavirüs salgınından ekonomik olarak en az oranda etkilenmek isteyen vatandaşlar Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankası tarafından sunulan temel ihtiyaç kredisine 1 Nisan 2020 itibariyle başvurmaya başlamıştı. Son zamanların en düşük faiz oranlarının sunulduğu bu krediyle ilgili detaylar haberimizin devamında.

Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisi Sorgulama Ekranı

Vakıfbank’ın tüketicilere sunduğu yeni kredi kampanyasında tek şart, aylık hane halkı gelirinin 5 bin TL altında olması. Bu şartı sağlayan herkes ayrıca KGF destekli olan bu krediye başvurmaya devam ediyor. Bankanın son başvuru tarihi belirtmediği temel ihtiyaç kredisi için sorgulama sayfası da banka tarafından paylaşıldı.

VAKIFBANK KREDİ BAŞVURUSU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Paylaştığımız bu link üzerinden karşınıza çıkacak ekranda TC kimlik numarası ve cep telefonunuzu girmeniz için butonlar yer alıyor. Bu butonları doldurduktan hemen sonra telefonunuza bir güvenlik kodu ulaştırılacak. Doğru bir şekilde sisteme kodu giren vatandaşlar, kredi sonucunu öğrenebilecek.

Yoğunluktan dolayı bankanın kredi sorgulama sayfası bazı saatler aralığında hizmet vermeyebilir. 3 kamu bankası da başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşlar için SMS ile bilgilendirmesi yaparak kredi kullandırmaya başlayacak.