Vakıfbank Sosyal Hayatı Destek Kredisi Başvuruları Başladı! 2. Faz Destek Kredisi Detayları ve 10 Bin TL için Aylık Ödeme Planı

Kamu bankalarından olan Vakıfbank, 1 Haziran 2020 itibariyle 6 ay ertelemeli 0,49 faizli temel destek kredisi başvurularını sonlandırmıştı. Şimdi de ikinci faz kredi kapsamında yüzde 0,55 faiz oranıyla sosyal hayatı destekleme kredisi başvuruları alınmaya başlandı. Daha önce Bakan Albayrak tarafından da müjdesi verilen yeni kredi paketinden yararlanmak isteyen vatandaşlar araştırmalarını sürdürürken yapılan açıklamada anlaşmalı firmalardan yapılacak alışverişlerde düşük faizli ve yine 6 ay ertelemeli kredi desteğinin sunulacağı belirtildi.

Vakıfbank 0,55 Faiz Oranıyla 6 Ay Ertelemeli Sosyal Hayatı Destek Kredisi

Dün başvuruları alınmaya başlanan yeni kredi paketinde 6 ay ödemesiz yüzde 0,55 faiz oranıyla 60 ay vadeye kadar finansman sağlanacak. Vakıfbank anlaşmalı ve yerli üretim gerçekleştiren kapı – pencere sistemleri başta olmak üzere ev boya, beyaz eşya, tekstil, mobilya ve elektronik firmalarından alışveriş yapanlar düşük faizlerden yararlanabilecek.

Vakıfbank 2. faz kredi paketinde 3 bin TL ile 30 bin TL arasında 60 ay vadede yüzde 0,55 faiz oranı uygulanacak. Ancak bu faiz oranı sadece anlaşmalı firmalar için geçerli olacak. 10 bin TL için vatandaşlar 60 ay vadede 228 TL taksit ödemesi gerçekleştirecek. Kredide 6 ay erteleme fırsatı da sunulacak.

Vakıfbank ile anlaşması olmayan firmalardan yapılacak alışverişler için ise yüzde 0,82 faiz oranı uygulanacak. Kredi tahsis ücreti de kredi tutarının yüde 0,5’i oranında talep edilecek.

Vakıfbank sosyal hayatı destek kredisi başvuruları tüm Vakıfbank şubelerinden gerçekleştirilebilecek.