Vakıfbank Son Dakika Olarak Duyurdu: Konut Kredisinde Faiz Oranları Düşürüldü!

Devlet bankaları Haziran ayının ilk haftası itibariyle ertelemeli konut kredisi kampanyası başlatmış ve binlerce kişinin başvuru yapması sağlanmıştı. Vatandaşlar bu süreçte düşük faizli konut kredisi başvurularını yaparken sıfır konutlar için 0,64, ikinci el konutlar için de 0,74 faiz oranından yararlandı. Bugün yapılan açıklamada Vakıfbank SarıPanjur konut kredisi faiz oranlarının da düştüğü belirtildi. Ayrıca Vakıfbank – Emlak Konut GYO işbirliği ile 2 yıl ertelemeli olarak 0,69 faizle konut kredisi alınabiliyor.

Vakıfbank SarıPanjur konut kredisi dışında Emlak Konut GYO anlaşmalı konut projelerine dahil olan vatandaşlar 2 yıl ertelemeli kredi imkanından yararlanabilecek. Öte yandan Vakıfbank SarıPanjur konut kredisi daha önce 0,94 iken bugün itibariyle 0,89 olarak sunulacak.

Vakıfbank SarıPanjur Konut Kredisi Detayları

Vakıfbank SarıPanjur konut kredisi almak isteyen vatandaşlar artık 0,94 yerine 0,89 faizle kredi başvurusu yapabilecek. Öte yandan ilk taksit ödemesi itibariyle 3 ay erteleme şansı da sunulacak. 10 bin lira ile 1,5 milyon lira arasında kredi limiti bulunan bu kredide 180 aya varan vade imkanı da tanınacak.

Vakıfbank SarıPanjur konut kredisi kapsamında 100 bin lira için 120 ay vadede tüketiciler aylık 1,100 lira ödeme yapacak.

Vakıfbank 0,64 – 0,74 Faizli Konut Kredisi Detayları

Vakıfbank tarafından sıfır konutlar için sunulan faiz oranı 12 ay erteleme fırsatıyla 0,64 üzerinden hesaplanıyor. Ayrıca azami kredi limiti Ankara, İzmir ve İstanbul için 750.000 TL olurken, diğer illerde 500.000 TL’ye kadar kredi alınabilecek.

İkinci el konutlarda faiz oranı 0,74 olacak. Yine 12 ay erteleme şansıyla 180 ay vadeye kadar kredi başvuruları yapılabilecek.

Vakıfbank – Emlak Konut GYO Ertelemeli Konut Kredisi

Emlak Konut ile anlaşma yapan Vakıfbank ‘Hayallerini Erteleme Türkiye’ kapsamında 180 ay vadeye kadar en az 10.000 TL en çok 1 milyon TL’ye kadar kredi alabilecek. Bu kredide 2 yıl erteleme şansı da sunulacak.

Tüm kredilerde talep edilen tutar üzerinden yüzde 0,5 oranında kredi tahsis ücreti alınacak.