Vakıfbank, Halbank ve Ziraat Bankası SMS ile Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yüzde 0,49 faizle 1 Nisan 2020 tarihinde başlatılan temel ihtiyaç kredisi için vatandaşlar başvurularına devam ediyor. İnternet üzerinden yapılan başvuruların yanı sıra vatandaşlar SMS olarak da bu krediye nasıl başvurulacağını araştırıyor. Öte yandan kredisi onaylanan vatandaşlar ilgili bankaların ATM’sine giderek kredisini çekebiliyor. Mobil uygulamalardan ve internet bankacılığından yapılan başvuruların yanı sıra Vakıfbank üzerinden SMS ile temel ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Vakıfbank SMS ile Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Temel ihtiyaç kredisi başvurusunu Vakıfbank üzerinden yapmak isteyenler aralarında birer boşluk bırakarak ‘DESTEK-TC Kimlik Numarası-Aylık hane geliri’ bilgilerini yazdıktan sonra 5724’e mesaj gönderebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki linke tıklayarak hızlıca internet başvuru talebinizi gönderebilirsiniz.

VAKIFBANK TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Temel ihtiyaç kredisini Ziraat Bankasından almak isteyenler aşağıdaki linke tıklayarak boşlukları doldurabilir ve başvuruyu bankaya iletebilir.

ZİRAAT TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

0,49 faizli ve 6 ay ertelemeli temel ihtiyaç kredisi başvurusunu Halkbank üzerinden yapmak isteyenler de yine aşağıda paylaştığımız linke tıklayarak hizmet alabilir.

HALKBANK TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

Son zamanların en düşük faizli ihtiyaç kredisi oranı olan yüzde 0,49 faizle kredi almak isteyenler 10 bin TL’ye kadar başvurularını gönderebilir. 10 bin TL için ilk 6 ay geri ödemesiz aylık 376 TL taksit ödemesi bulunmaktadır. 5.000 TL kredi çekecek olanlar aylık 188 TL, 7.500 TL kredi çekecek olanlar ise aylık 282 TL taksit ödeyecektir.

Bazı vatandaşlara 3.000 TL kredi onayı gönderilmiştir. Bu durumda da aylık 113 TL taksit ödemesi yapılarak temel ihtiyaç kredisinden yararlanılabilir.

Açık karşılıksız çeki olan tüketiciler başta olmak üzere açık takip kaydı olan ve eşlerden birinin kredi kullanması durumunda 3 kamu bankası temel ihtiyaç kredisine onay vermeyecektir. Bu kredi KGF destekli olduğu için ilk 6 ay ertelemeli ve toplamda 36 vadeyle geri ödenmektedir. Üstelik kredinin yüzde 85’ine hazine garantisi verilmiştir.