Vakıfbank Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır? Kredi Başvuruları Devam Ediyor mu?

10 bin TL’ye kadar düşük faizle temel destek kredisi başvurusu yapanlar için sorgulama sayfası paylaşıldı. Vakıfbank temel ihtiyaç kredisi başvuru sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar haberimizin devamından tüm detaylara ulaşabilir. Ayrıca kredi sürecinin devam edip etmediğine dair vatandaşlar araştırma yapmayı sürdürüyor. Vakıfbank’tan bu konuda herhangi bir açıklama gelmediği için temel destek kredisi başvurularının devam ettiği biliniyor.

Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank temel ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar öncelikle başvuru sayfasına ulaşmalıdır. Daha sonra kişisel bilgileri doldurduktan sonra bankaya başvuru formunu gönderebilir. 1 Nisan 2020 itibariyle başlayan Vakıfbank temel ihtiyaç kredisi başvuru süreci devam ettiği için tüketiciler kredi onayıyla ilgili bilgi talebinde bulunmaktadır. Ancak banka kredisi onaylanan ya da onaylanmayan her tüketiciye SMS ile bilgilendirme yapmaya devam etmektedir.

VAKIFBANK TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİNE BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

5,000 TL, 7,500 TL ve 10,000 TL bireysel destek temel ihtiyaç kredisine başvuru yapan tüketiciler SMS onayı beklemeden sorgulama sürecine dahil olabilir. Sorgulama aşamasında TC kimlik numarası, telefon numarası ve doğrulama kodunu aşağıdaki linke tıkladıktan sonra girebilir ve kredinizin hangi aşamada olduğunu görebilirsiniz.

VAKIFBANK TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisi Geri Ödeme Süreci Nasıl Olacak?

Temel ihtiyaç kredisi yüzde 0,49 faiz oranıyla 10 bin TL’ye kadar sunulacak. Ayrıca kredisi onaylanan tüketiciler ilk 6 ay boyunca herhangi bir taksit ödemesi yapmayacak. 6. ay itibariyle toplam 30 ay aşağıdaki taksitlendirme süreci başlayacak;

  • 10 bin TL için aylık 376 TL
  • 7.500 TL için aylık 282 TL
  • 5.000 TL için aylık 188 TL ödeme yapılacak.