Uzmanlardan Dikkat Çeken Altın Yorumları: Altın Yükselecek mi?

Altın fiyatları uluslararası piyasalarda artmaya devam ediyor. Uzmanlar da bu konuda yorumlar yapmaya başladı. Özellikle de ONS altın fiyatının 1700 dolar kritik eşiğini zorlamasıyla beraber yeni direnç ve destek noktaları belirlendi. Peki uzmanlar altın için ne diyor? Altın yükselecek mi? 1700 dolar aşılırsa altın ne kadar olur? İşte detaylar.

Altın Neden Yükseliyor?

ABD’nin açıkladığı tedbir paketleri kapsamında piyasalarda ılımlı bir hava esmişti. Bununla beraber borsada da düşük miktarda yükseliş yaşanmıştı. Aynı zamanda altının ONS fiyatı da hızlı bir şekilde yükselirken altının ONS fiyatı 1700 dolar barajına kadar dayandı.

FED’in açıkladığı ikinci tedbir paketiyle beraber yeniden piyasalar sakinleşti ancak uzmanlar altın hakkındaki yorumlarını da paylaşmaya başladı. Piyasalar hakkında ilk olarak Goldman Sachs Emtia Yöneticisi olarak görev yapan Jeff Curie şu açıklamalarda bulundu, “Emtia piyasalarındaki hareketlilikleri takip ediyoruz. Bu nedenle piyasalardaki teşvik beklentileri fiyatlanmaktadır” dedi.

Dünya Altın Konseyinde araştırma direktörü olarak görev alan Alistair Hewitt ise altın fiyatlarında oluşan dalgalanmaların yalnızca virüse bağlı olmaması gerektiğini vurguladı.

Son olarak A1 Capital Strateji Direktörü Mustafa Keskintürk de altında geri çekilmelerin yaşanabileceğini söyledi.

Altın fiyatlarındaki yükselişi farklı faktörlere bağlayabilen uzmanlar aslında ana sebebin koronavirü salgını olduğunu paylaşıyor. İlerleyen günlerde ABD piyasalarında yaşanacak gelişmelerle beraber altındaki hareketliliğin ne şekilde devam edeceği merak konusu. Altın hakkında yaşanan son dakika gelişmelerini sitemizden takip etmeyi sürdürebilirsiniz.