Ünlü Otomobil Markası Renault Hakkında Son Dakika Gelişmesi!

Fransa Ekonomi Bakanı Le Marie bugün dikkat çeken bir açıklama yaptı. Fransız araç markası Renault’un yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçirdiğini söyleyen Marie, firmanın tamamen kapanabileceğini söyledi.

Europe 1 radyosuna konuşan Fransa Ekonomi Bakanı Marie, Renault’un son zamanlarda ciddi kaynak sorunu yaşadığını dile getirdi. Özellikle de salgın nedeniyle finansal sorunların ön plana çıktığını dile getiren Marie, markanın tamamen faaliyetlerini sonlandırabileceğini söyledi. Bu nedenle acil olarak harekete geçilmesi gerektiğini de aktaran Fransa Ekonomi Bakanı Marie, markanın yaşanan bu sürecin üstesinden bir şekilde gelebileceğini de paylaştı. Elektrikli otomobil konusunda teknolojik anlamda dünyanın en iyi üreticilerinden biri olan Renault hakkında değerlendirmelerine devam eden Bakan Marie şu sözleri aktardı;

“Renault’un mali destek talebi 5 milyar avro. Fakat bu destek henüz onaylanmadı. Renault için en doğru strateji artık elektrikli araç konusu olabilir.”

Yeni tip koronavirüs sebebiyle Avrupa Birliği araç pazarındaki toplam satışlar Nisan 2020 döneminde yüzde 76 oranında küçüldü. Haliyle ilerleyen dönemde ünlü otomobil markası Renault hakkında yeni gelişmelerin yaşanabileceği düşünülüyor.