Üniversite Öğrencilerine Kredi Veren Bankalar

Üniversite Öğrencilerine Kredi Veren Bankalar

Günümüzde herkesin olduğu gibi öğrencilerin de borç paraya ihtiyacı olabiliyor, ancak öğrenciler herhangi bir işyerinde çalışmadıkları için doğal olarak kredi notları oluşmuyor ve kredi alamıyorlar. Bankalar kredi verirken ilk şart olarak kredi notu talep etmektedir. Kredi notu düşük olan bireyler kesinlikle bankalardan herhangi bir kredi alamıyor veya kredi kartı kullanamıyor. Öğrencilerin herhangi bir kredi notuna sahip olmamasına karşılık düşük limitli olarak kredi ürünleri bulunmaktadır. Bankalar öğrencilere ailelerin vesilesi ile veya öğrencinin kendisine kredi verebiliyor. Bu kredi kapsamında öğrencilerin alabilecekleri kredi miktarı aylık bazda elde edilen gelire göre veriliyor. Öğrenciler kredi alırken aylık olarak aldıkları burs miktarı ve yine aylık olarak aldıkları çeşitli diğer burs ve yardımlar hesaplanıyor, herhangi bir geliri olmayan öğrenci bankalardan kredi alamıyor veya çok az alabiliyor. 

 

[ilgiliMakale icerik_id=”1005″]

 

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Ziraat Bankasının sunmuş olduğu bu kredi kapsamında öğrenciler eğitim harcamalarının faturalarını bankaya göndererek fatura tutarı kadar kredi alabiliyor. Bu kapsamda ödeme öncesi kesilmiş fatura mail,fax veya elden verme yoluyla bankaya gönderilir. Banka faturayı inceler ve gelir durumunuza göre parayı fatura sahibine gönderebilir. Alınabilecek kredi miktarı öğrencinin ve  ailesinin gelir durumuna bağlı olarak değişebiliyor. Kredi için uygulanacak faiz oranları ise standart faiz oranlarıdır.

 

Denizbank

Üniversite öğrencilerine kredi veren bankalardan biri olan Denizbank, öğrencilere 60 aya kadar vadeli kredi imkanı sunabiliyor. Bu kredi kapsamında öğrenciler almış oldukları krediyi 60 ay vade ile ve aylık %2,65 faiz oranı ile alabiliyorlar. 

 

Yapı Kredi Bankası

Üniversiteli öğrencilere kredi veren bankalar arasında bulunan Yapı Kredi, 50 bin TL’ye kadar 60 ay vadeli öğrenci kredisi sunuyor. Bu kredi kapsamında öğrenciler 5 yıla kadar vadeli olmak üzere 50 bin TL kadar kredi alabiliyorlar. 

 

Odeabank

Üniversiteli öğrencilere 20 bin liraya kadar 60 ay vadeli kredi imkanı sunan Odeabank, öğrencilerin eğitim ve öğrenim masraflarını karşılamaya devam ediyor. Türkiye’de pek fazla sayıda şubesi bulunmasa da Odeabank şubelerinden veya internet şubelerinden 20 bin TL öğrenci kredisine kolayca başvuru yapabilirsiniz.