Notice: Undefined offset: 0 in /home/u9431246/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/currency.php on line 5

Notice: Undefined offset: 0 in /home/u9431246/public_html/wp-content/themes/birfinans/api/currency.php on line 6

Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/u9431246/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 10

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/u9431246/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 10
Ücretsiz İzin Ödeneği Şartları Açıklandı mı? Ödenek Başvuruları Nasıl Yapılacak? – Ekonomi, Finans, Doviz Kuru ve Kredi Hesaplama
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4185
  % 0,08
 • € EURO
  9,0149
  % 0,03
 • £ POUND
  10,1505
  % 0,04
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  243025,576
  % -0,21

Ücretsiz İzin Ödeneği Şartları Açıklandı mı? Ödenek Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Abone ol
Ücretsiz İzin Ödeneği Şartları Açıklandı mı? Ödenek Başvuruları Nasıl Yapılacak?
 • Erhan
 • - 9 ay önce - 25.04.2020

Bakanlığın açıkladığı ücretsiz izin ödeneği, koronavirüs nedeniyle kapatılan iş yerlerinde işsiz kalan ya da ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlara verilecek. Devletin çalışanların mağduriyetini engellemek amacıyla başlattığı bu uygulamayla ilgili vatandaşlar pek çok soruya yanıt aramaya devam ediyor. Öte yandan ücretsiz izin ödeneği başvurusu nasıl yapılır, ücretsiz izin ödeneği ne kadar gibi sorular da merak ediliyor. İşte detaylar.

Kimler Ücretsiz İzin Ödeneği Alabilecek?

Bakanlığın yaptığı açıklamada ücretsiz izin ödeneği almak için 15 Mart 2020 tarihinden sonra işten çıkarılan ancak işsizlik maaşı alamayanlar bu ödenekten faydalanacak. Ayrıca kısa çalışma ödeneği almayanlar ile ücretsiz izne çıkarılanlar da 2020 ücretsiz izin ödeneği alabilecek.

Ücretsiz İzin Ödeneği Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Bu ödenek için başvurular, işveren tarafından yapılacak. Şartların kontrol edilmesinin ardından SGK tarafından maaşlar otomatik olarak çalışanların yani işsiz kalanların hesaplarına aktarılacak. Ayrıca işsizlik ödeneği alamayan kişiler de aynı şekilde başvuru yapmadan bu ödenekten faydalanabilecek. 15 Mart 2020 itibariyle işten çıkarılanlar ise e-Devlet ya da İŞKUR üzerinden başvuru sürecini tamamlayacak.

Ücretsiz İzin Desteği Ne Kadar?

1.177 TL olarak ödenecek olan ücretsiz izin desteği 3 ay boyunca hesaplara yatırılacak. Ancak 3 aylık süre Cumhurbaşkanlığı tarafından gerek görülmesi halinde uzatılabilecek.

Ekonomikredi.com olarak devlet destekli ödemeler, ücretsiz izin maaşı ve diğer destek ödemeler için son dakika bilgilerini paylaşmaya devam ediyoruz. Bu süreçte sitemizden en doğru ve güncel bilgileri almayı sürdürebilirsiniz.