Ücretsiz İzin Maaş Desteği Sorgulama Nasıl Yapılır? 1.177 TL Nakdi Destek Sorgulama Sayfası

Ücretsiz izin desteği sorgulama nasıl yapılıyor? E-devlet ücretsiz izin sorgulama sayfası…

Koronavirüs salgını nedeniyle ücretsiz izne ayrılmak zorunda kalan vatandaşlar ücretsiz izin maaş desteği sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağını araştırmaya başladı. Çalışmaların durduğu firmalarda işçilerin pandemi kaynaklı ücretsiz izne çıkarılmasıyla beraber 3 ay boyunca aylık 1.177 TL ödeme yapılacak. Devlet destekleri arasında yerini alan nakdi ödeme desteğiyle ilgili merak edilen soruların yanıtları haberimizde.

Milyonlarca işçi koronavirüs nedeniyle ücretsiz izne çıkarılmış ve bu nedenle mağduriyet yaşamıştı. Ancak ekonomik istikrar kalkanı paketini devreye alan Devlet, mağduriyetin önlenmesi adına aylık 1. 177 TL ödeme seçeneği sunacak. Peki ücretsiz izin maaş desteği sorgulama nasıl yapılıyor?

Ücretsiz İzin Nakdi Destek Ne Zaman Ödenecek?

1.177 TL ücretsiz izin desteği maaşının ne zaman ödeneceğine dair araştırmalar devam ediyor. Öncelikle bu desteği almak için kısa çalışma ödeneğinden yararlanmamış olmak gerekiyor. Ayrıca 15 Mart 2020 tarihinden sonra kişinin iş akdi fesih edilmiş ve işsizlik ödeneğine hak kazanılmamış olma şartı da var. Konuyla ilgili Aile Bakanı Selçuk açıklamasında, “Pandemiyle mücadele kapsamında işçilerimize çıkarıldıkları ücretsiz izin nedeniyle aylık 1. 177 TL gelir desteği sağlanacaktır” demişti.

ÜCRETSİZ İZİN MAAŞI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Yukarıda paylaştığımız linke tıklayarak ücretsiz izin desteğinin hesaplara yatırılıp yatırılmadığını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca bu sorgulama için e-Devlet şifrenizle sisteme giriş yapmanız gerekiyor. Ödemelerle ilgili süreç bugün itibariyle başladığı için işsiz kalan vatandaşların e-Devlet üzerinden günlük sorgulama yapmasında yarar var.