Ücretsiz İzin Desteği Hesaplara Yatırıldı mı? Ücretsiz İzin Ödeneği Sorgulama Sayfası

Pandemi kaynaklı olarak iş yerlerinin kapanması pek çok işçiyi mağdur etmişti. Bu yüzden ücretsiz izne çıkarılan milyonlarca işçi için devlet tarafından 3 ay boyunca ödenek sağlanacak. Ücretsiz izin parası olarak 1.170 TL ödemenin yapılacak olması nedeniyle vatandaşlar son günlerde ücretsiz izin parası yattı mı, ücretsiz izin ödeneği ne zaman yatacak gibi soruların yanıtlarını arıyor.

Ücretsiz İzin Desteği Ne Kadar?

Ücretsiz izin desteği 3 ay boyunca günlük 38,94 TL olarak ödenecek. Pandemi tedbirleri kapsamında 17 Nisan ile 17 Haziran arasındaki süreci kapsayan ve iş sözleşmelerinin feshinin yasaklandığı bu 3 ay sürecince vatandaşlara destek sağlanacak. Nakdi ücret desteği olarak da bilinen bu uygulamada aylık 1.170 TL ücretsiz izin maaşı verilecek.

Ücretsiz İzin Desteği Ne Zaman Ödenir?

Bu konuda net bir açıklama olmazken Aile Bakanı Selçuk tarafından şu sözlere yer verilmişti; “Kısa çalışma ödeneğinden faydalanmayan, ücretsiz izne ayrılan ve 15 Mart 2020 tarihinden sonra iş akdi fesih edilen işçilerimize yönelik bir uygulama olarak ücretsiz izin desteği veriyoruz. İş akdi fesih edildikten sonra işsizlik ödeneğine hak kazanmayanlar da bu destekten faydalanabilecek. Virüsle mücadele kapsamında aylık 1.177 TL gelir desteği sağlayacağız. Sigorta primleri işsizlik fonundan karşılanacak.”

Ücretsiz İzin Desteği Sorgulama Nasıl Yapılır?

Nakdi ödeme desteği sorgulamak için e-Devlet üzerinden işlem yapmanız yeterli. Bu kapsamda aşağıda paylaştığımız linke tıkladıktan sonra TC kimlik ve şifrenizle e-Devlet işsizlik ödeneği sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.

ÜCRETSİZ İZİN DESTEĞİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN