Türkiye Finans Katılım Bankası Yüzde 0,69 Kar Payı Oranıyla Konut Finansmanı Sağlıyor! Düşük Faizli Krediden Kimler Yararlanabilecek?

Düşük faizli konut kredisi almak isteyen vatandaşlar şu sıralar tüm bankaları araştırmaya devam ediyor. Son olarak Türkiye Finans Katılım Bankası düşük kar payı oranıyla konut finansmanı sağlayacağını açıkladı. Haziran döneminde ev sahibi olmak isteyenler aslında birçok kampanyadan faydalanabiliyor. 3 kamu bankasının geçtiğimiz günlerde başlattığı avantajlı konut kredisi kampanyasının yanı sıra katılım bankalarından da art arda açıklamalar geliyor. Yüzde 0,69 kar payı oranıyla konut finansmanı sağlayacak olan Türkiye Finans Katılım, bu kredi için başvuru şartlarını da açıkladı.

Kimler Düşük Faizle Konut Kredisi Alabilecek?

Türkiye Finans Katılım resmi web sayfasından yaptığı açıklamada özel bir finansman ürününü devreye aldığını belirtti. Bankanın bu finansman paketinde yalnızca Türkiye Finans Katılım tarafından satışa çıkarılan konutlar satın alınabilecek. Bankanın farklı bölgelerdeki konutlarından ev sahibi olmak isteyenler yüzde 0,69 kar payı oranından yararlanabilecek. Üstelik bu kredide 120 aya kadar vade imkanı da sunulacak. Gerekli görülmesi halinde banka tarafından tüketicilere esnek ödeme seçenekleri de uygulanabilecek.

100 bin TL için yüzde 0,69 kar payı oranıyla aylık taksit 17,071 TL olacak. 6 ay sonunda toplam geri ödeme 102,428 TL şeklinde. Ayrıca kredide 150 TL ipotek tesis ücreti ve 809 TL ekspertiz ücreti de alınacak.

Başvurular sadece Türkiye Finans Katılım Bankası şubelerinden yapılacak. Ayrıca bankanın anlaşmalı olduğu konut projelerini de yine banka şubelerinden öğrenebilirsiniz.

Katılım Bankaları arasında neredeyse en düşük kar payı olan yüzde 0,69 için bankanın talep edeceği belgeleri de hazırlamanız önemli.