Türkiye Ekonomi Bankasından Son Dakika Kredi Faiz İndirimi

Koronavirüs salgını nedeniyle dünyanın her ülkesinde ekonomik süreçler etkilenmeye devam ediyor. Ülkemizde geçen hafta kredi faiz oranları da yükselmeye başlamış ve bankalarda art arda açıklamalar gelmişti. Bugün ise TEB tarafından yapılan açıklamada konut ve ihtiyaç kredisinde faiz oranlarının düşürüldüğü belirtildi.

TEB Yeni Konut ve İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Koronavirüs salgınının başlamasıyla beraber bankalardaki faiz oranları yükselmişti. Türkiye Ekonomi Bankası da konut kredisi faiz oranını yüzde 1.12 olarak güncellemişti. Ancak yapılan son açıklamada yeni konut kredisi faiz oranının yüzde 0.99 olduğu paylaşıldı.

Daha önce yüzde 1.15 olan ihtiyaç kredisi de yine TEB tarafından yüzde 0.99 olarak güncellendi.

Sonuç olarak TEB üzerinden konut ya da ihtiyaç kredisi almak isteyenler artık yüzde 0.99 faiz oranıyla hizmet alabilecek. TEB’e alternatif arayanlar İNG Bank üzerinden sunulan yüzde 0.99 faiz oranlı krediden yararlanabilir. Ayrıca maaşını kamu bankalarından alanlar için ihtiyaç kredisi yüzde 0.98 olarak uygulanıyor.

Konut kredisi için 60 ay vadeli en uygun faiz oranı yüzde 0.79 ile yine kamu bankaları tarafından sunuluyor. Vade gün sayısını artırmak isteyenler ise yüzde 0.93 faiz oranıyla yine kamu bankalarından kredi talep edebiliyor.

Ekonomikredi.com olarak en uygun kredi ve banka seçeneklerini paylaşmaya devam ediyor olacağız. Ayrıca bankaların aldığı son dakika faiz kararlarını da yine sitemizden takip etmeyi sürdürebilirsiniz. İlerleyen günlerde diğer özel bankaların da koronavirüs kaynaklı faiz oranlarında indirime gitmesi bekleniyor.