Türkiye Ekonomi Bankası Esnaflara Özel Kredi Kampanyası Başlattı

TEB’in 2020 yılında esnafları desteklemek için sunduğu paketler kapsamında gayrinakdi krediler başta olmak üzere nakdi krediler, tez kredi, kadın patrona kredi, sıfır faizli teknoloji kredisi, Eximbank kredileri , KGF işbirliği paketleri ve Hazine Müsteşarlığı desteği gibi ürünler sunuyor. Ayrıca TEB 2020 esnaf destek paketleri kapsamında KOSGEB kredileri de yer alıyor.

TEB Kadın Patrona Özel Sunulan Kredi

Kadın iş verenlere TEB tarafından sunulan EBRD kredisiyle beraber 75 bin TL’ye kadar 36 ay vadeli kredi imkanı sunuyor. Bu paketten sadece kendi işini kurmak isteyen veya işini büyütmek isteyen kadınlar faydalanabiliyor.

TEB Tez Kredi Başvurusu

Esnaflar için 50 bin TL’ye kadar tez kredi destek paketi sunan TEB, şubelerden başvuruları kabul etmeye başladı. SMS üzerinden başvuru yapmak isteyenler ise telefonun mesaj kısmına PATRON yazıp ardından TC kimlik numarasını ekleyerek 4466’ya kısa mesaj gönderebilir. Tez kredi başvurusu ayrıca bankanın internet sitesinden de yapılabilmektedir.

KOSGEB Kredisi

TEB KOSGEB garanti fonu iş birliği ile sunulan kredide 60 ay vade imkanı veriliyor. Ayrıca 6-60 ay vadedeki süreçte teminat mektubu olarak kefalet şartıyla kredi talep edilebilir. Bu kredi KGF destekli olarak esnaflara verilecek.

Son olarak TEB’in sunduğu esnafa hoş geldin paketinin detayları da açıklandı. Vadesiz hesapların faal olması, patron kart var ise kartın aktif olması ve internet bankacılığının kullanılıyor olması durumunda bu paketten yararlanan esnaflar 1 sene boyunca kart aidatı ödememektedir. Ayrıca şubeden 10 EFT işlemi ücretsiz olarak gerçekleştirilebilir. Mobil uygulama kullanacak olanlar ise 40 adet EFT ve havale uygulamasını ücretsiz olarak yapabilir.