TOBB Nefes Kredisi Başvuruları Ne Zaman Yapılacak? Nefes Kredisi Faiz Oranları ve Ödeme Tablosu

TOBB tarafından başlatılan nefes kredisi uygulamasıyla ilgili işletmeler araştırma yapmaya devam ediyor. Peki, TOBB nefes kredisi ne kadar verilecek? TOBB nefes kredisi geri ödeme tablosu açıklandı mı? Nefes kredisi başvuruları ne zaman alınacak? Ekonomikredi.com olarak bu soruların yanıtlarını sizler için paylaşıyoruz.

TOBB Nefes Kredisi Nedir?

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği üyelerine verilecek olan nefes kredisi, düşük faizli krediler arasında yer alıyor. Dün TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından yapılan açıklamada, işletmelerin nefes alması adına verilecek olan nefes kredisinin 2020 yıl sonuna kadar faiz ve anapara ödemesi olmayacak.

TOBB Nefes Kredisi Faiz Oranları

TOBB nefes kredisi faiz oranları açıklandı. Hisarcıklıoğlu, kredinin yıllık faiz oranının yüzde 7,5 olacağını belirtti. Sadece TOBB üyelerinin yararlanabileceği bu krediye yoğun bir başvuru bekleniyor. Çünkü birliğin yaklaşık 1 milyon 300 bin üyesi yer alıyor.

TOBB Nefes Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Rifat Hisarcıklıoğlu yaptığı açıklamada yıllık geliri 25 milyon TL’nin altında olan küçük işletmeler Denizbank şubelerine giderek nefes kredisine başvurulabileceğini söyledi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun açıklamaları şu şekilde;

“2020 yılında ana para ve faiz ödemesi bu kredide alınmayacak. Yıllık faiz oranı yüzde 7,5 olarak uygulanacak. Tek bir üyemiz de azami olarak 100 bin TL kredi alabilecek. İllere göre 50 bin TL ile 100 bin TL arasında değişebilecek kredi tutarı 2021 yılında 12 eşit taksitle geri ödenmeye başlanacak. Başvurular Denizbank şubelerinden yapılabilecek. Ayrıca kredinin yüzde 80’i de KGF teminatlı olacak.”