TOBB 12 Ay Vadeli Düşük Faizli Nefes Kredisi Başvuruları Devam Ediyor!

Salgın kapsamında küçük ölçekli işletmeler ve esnaflar için devlet tarafından sunulan desteklere bir yenisi daha eklenmişti. TOBB Denizbank nefes kredisinin başlamasıyla beraber kampanyanın 6 ile 8 ay ertelemeli olduğu da duyurulmuştu. 12 ay vadede yıllık yüzde 7,5 faiz oranıyla sunulan TOBB nefes kredisiyle ilgili merak edilen soruların yanıtları haberimizin devamında.

TOBB Nefes Kredisi Sayesinde KOBİ’ler Nefes Alıyor!

Esnaflara sunulan destekler kapsamında dikkat çeken TOBB nefes kredisi, Denizbank ile yapılan anlaşmayla birlikte sunuluyor. TOBB üyesi işletmelere, Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında sunulan bu kredinin yıllık faiz oranı yüzde 7,5 olarak açıklanmıştı. Ayrıca krediden Denizbank KOBİ, ticari ve kurumsal segmentleri içinde bulunan TOBB üyeleri yararlanabiliyor. Ek olarak Deniz Ticaret Odası, Sanayi Odası, Ticaret Odası ve Ticaret Borsası üyeleri de faydalanabilecek. 12 ay vadeli sunulan TOBB nefes kredisinde düşük faiz oranları dikkat çekerken aynı zamanda başvuru sahiplerinin talebine göre 6 veya 8 ay erteleme şansı bulunacak.

TOBB Nefes Kredisi Ne Zaman Sona Eriyor?

TOBB nefes kredisi 27 Nisan 2020 tarihinde başlamıştı. Nefes kredisinin son başvuru tarihi ise 31 Aralık 2021 olarak açıklandı.

Denizbank şubelerine giderek başvuru yapan KOBİ’lerden, 100 bin TL için 300 TL, 50 bin TL için de 150 TL KGF komisyon oranı talep edilecek.

TOBB nefes kredisine başvurmak isteyenler ayrıntılı bilgileri ayrıca Denizbank şubelerinden öğrenebilir. Kredinin ertelemeli ve düşük faizli olması esnafların pandemi süresince nefes almasını sağlamış olacak.