Temmuz Evde Bakım Ödemeleri Tamamlandı! Ağustos 2020 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Ödenecek?

Evde bakım maaşı Temmuz 2020 itibariyle zamlandı. Buna göre artık Ocak ayından beri 1.457 lira olan bakım aylıkları 1.544 lira olarak ödenecek. Temmuz ayında toplam 32 ilde yatırılan evde bakım maaşı için şimdi Ağustos geri sayımı başladı. Peki, Ağustos 2020 evde bakım maaşı ne zaman yatacak? Son dakika açıklama geldi mi?

Ağustos 2020 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Evde bakım aylıkları il il yatırılıyor. Bu nedenle Ağustos 2020 evde bakım maaşının 10 Ağustos Pazartesi itibariyle yatırılmaya başlanması bekleniyor. Çünkü Aile Bakanlığı her ayın 10. günü itibariyle evde engelli bakım maaşı ödemelerini yapmaya başlıyor.

Evde Bakım Maaşı Sorgulama

Evde engelli bakım maaşı sorgulamak isteyenler e-Devlet’e giriş yaptıktan sonra arama bölümüne ‘evde engelli bakım ödeme bilgileri sorgulama’ yazarak anında sorgulama sayfasına ulaşabiliyor. Buna ek olarak Ziraat Katılım Bankası aracılığıyla evde bakım maaşı alanlar da 1 SMS ücreti karşılığında BAKIYE yazıp 4747’ye mesaj atarak sorgulama yapabiliyor.

Ekonomikredi.com olarak evde bakım maaşı yatan iller listesiyle ilgili tüm gelişmeleri paylaşmaya devam ediyor olacağız.