Temmuz 2020 Evde Bakım Maaşı Zammı Ne Kadar Olacak? Evde Bakım Aylıklarına Yapılacak Zam Oranı Açıklandı mı?

Evde bakım maaşı her ay Aile Bakanlığı tarafından engelli vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla sunulan bir destektir. 2020 Temmuz ayında zamlanacak olan bakım maaşıyla ilgili vatandaşlar araştırma yapmaya devam ederken bizler de evde bakım maaşı ne kadar zamlanacak, Temmuz evde bakım maaşı ne zaman yatacak gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Temmuz 2020 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Evde bakım maaşı genelde her ayın 10. günü itibariyle hesaplara yatırılıyor .İl il yatırılan evde bakım aylığının Temmuz 10 itibariyle yatırılması bekleniyor. Yani 10 Temmuz 2020 Cuma itibariyle evde bakım parası yatan iller listesi sitemizden paylaşılıyor. Vatandaşlar ayrıca e-Devlet üzerinden evde bakım maaşı sorgulama işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştirebiliyor.

Temmuz Zammı ile Evde Bakım Aylığı Ne Kadar Olacak?

Ülkemizde binlerce kişi evde bakım maaşı alıyor. Bununla beraber evde bakım aylıkları 2019 yılında 1,384 lira olarak hesaplara yatırılıyordu. 2020 Ocak zammı ile 5,49 olarak artırılan evde bakım aylığı artık 1,457 lira olarak vatandaşlara sunuluyor. Temmuz ayında memurlara yapılacak zam ile beraber bu rakamın 1,524 lira olması bekleniyor.

Evde Bakım Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vatandaşlar e-Devlet üzerinden ücretsiz olarak evde bakım sorgulama yapabiliyor. E-Devlet portalına giriş yaptıktan sonra arama kısmına ‘engelli evde bakım ödeme bilgileri’ yazmanız yeterlidir. Ya da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sayfasına ulaşarak buradan da engelli evde bakım ödeme bilgileri sorgulama sayfasına erişebilirsiniz.

E-DEVLET EVDE BAKIM SORGULAMA SAYFASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN