Temmuz 2020 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatar? SMS ile Evde Bakım Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Temmuz 2020 evde bakım maaşı ne zaman yatacak, SMS ile evde bakım sorgulama nasıl yapılır, E-Devlet evde bakım sorgulama sayfası ve diğer bilgileri merak eden vatandaşlar için ekonomikredi.com olarak süreci takip etmeyi sürdürüyoruz.

Evde bakım maaşı her ay Aile Bakanlığı tarafından evde bakıma muhtaç engelli vatandaşlarımız için sunulan desteklerden biri. 2020 Ocak ayında 5,49 oranında zamlanan ve 1,457 TL olan evde bakım maaşı Temmuz 2020 döneminde yeniden zamlanacak. Çünkü bu destek, memur maaş kat sayısına göre güncelleniyor. Haliyle Temmuz ayında memur maaşlarına enflasyon farkı yansıtılacağı için evde bakım aylıkları da güncellenmiş olacak.

Temmuz 2020 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Bakım aylıkları genelde her ayın 10. günü itibariyle hesaplara aktarılıyor. Bu nedenle tahminimize göre 10 Temmuz 2020 Cuma günü il il yatırılmaya başlanacak. Hafta sonuna denk geldiği için ödemeler 13 Temmuz 2020 Pazartesi günü itibariyle de yapılabilir. Bu konuda en doğru ve güncel bilgileri sizlerle paylaşmaya devam ediyor olacağız.

SMS ile Evde Bakım Parası Sorgulama Nasıl Yapılır?

SMS ile evde bakım parası sorgulamak için bu desteği Ziraat Katılım Bankasından alıyor olmanız gerekiyor. Evde bakım maaşını Ziraat Katılım’dan alan vatandaşlar telefonlarının mesaj kısmına giriş yaparak büyük harflerle BAKIYE yazdıktan sonra 4747’ye mesaj gönderebilir. Ancak bu mesaj operatörler tarafından 1 SMS ücreti olarak tahsil ediliyor.

E-Devlet ile Evde Bakım Parası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vatandaşlar e-Devlet üzerinden ücretsiz sorgulama yapabiliyor. E-Devlet girişi yaptıktan sonra arama kısmına ‘engelli evde bakım ödeme’ yazarak adınıza kayıtlı bakiye bilgilerine ulaşabilirsiniz.