Temmuz 2020 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak? 25 Haziran 2020 Evde Bakım Parası Sorgula!

25 Haziran 2020 evde bakım parası yatan iller listesi sorgulanmaya devam ediliyor. Bugüne kadar 34 ilde bakım maaşları hesaplara yatırıldı. Ayrıca Aile Bakanlığından bakım maaşı alanlar Temmuz 2020 evde bakım maaşı ne zaman yatacak sorusunun yanıtlarını araştırmaya başladı.

25 Haziran 2020 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

Haziran 2020 evde bakım maaşı yatan iller listesi paylaşıldı. 10 Haziran 2020 itibariyle bakım maaşları yatırılmaya devam ederken tam 34 ilde maaşların yatırıldığı aktarıldı. Bu iller; Tokat, Karabük, Düzce, Giresun, Bursa, Afyon, Kayseri, Bolu, Şanlıurfa, Isparta, Konya, Ankara, İstanbul, Balıkesir, Uşak, Denizli, Zonguldak, Osmaniye, Adıyaman, İzmir, Diyarbakır, Çanakkale, Manisa, Adana, Ordu, Sakarya, Samsun, Aksaray, Antalya, Bilecik, Edirne, Hatay, Kırklareli ve Sivas olarak sıralanıyor.

Evde Bakım Maaşı Sorgulama

Vatandaşlar evde bakım maaşı sorgulamak için birtakım yöntemlerden yararlanabiliyor. İlk olarak e-Devlet üzerinden sorgulama yapıldığı unutulmamalıdır. E-Devlet girişi yapan vatandaşlar daha sonra arama kısmına gelerek ‘engelli evde bakım ödeme’ yazdıktan sonra hızlıca sayfaya ulaşabilir.

E-DEVLET EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA SAYFASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

SMS ile Evde Bakım Maaşı Sorgulama

Evde bakım aylığını Ziraat Katılım Bankasından alanlar SMS ile evde bakım maaşı sorgulama yapabiliyor. Bu işlem için telefonunuzun mesaj kısmına giriş yaparak BAKIYE yazmalı ve 4747’ye mesaj göndermelisiniz. Ancak bu işlemin operatör tarafından 1 SMS olarak ücretlendirildiğini unutmayın.

2020 Evde Bakım Maaşı Ne Kadar?

Evde bakım maaşı bu sene 1,457 TL olarak Bakanlık tarafından yatırılıyor. 2019 yılında 1,384 lira olan evde bakım aylığına yüzde 5,49 oranında zam yapıldı. Bu zam aynı zamanda memurlara yapılan zam oranı. Yani memur maaş kat sayısına göre evde engelli bakım maaşı artmaya devam ediyor.

Temmuz 2020 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Evde bakım maaşı her ayın 10. gününden sonra engelli vatandaşların hesaplarına yatırılıyor. Bu yüzden Temmuz evde bakım aylıklarının da 10 Temmuz 2020 Cuma gününden itibaren hesaplara aktarılması bekleniyor. Ancak araya hafta sonu girdiği için 13 Temmuz 2020 itibariyle bakım aylıkları yatırılabilir.

Evde bakım maaşı hakkında il il güncel listeyi ekonomikredi.com olarak sizlerle paylaşmaya devam ediyor olacağız.