Temel İhtiyaç Kredisi Sorgulama Nasıl Yapılır? Ziraat Bankası ve Vakıfbank Temel Destek Kredisi Başvuru Sayfası

5.000 TL’den 10.000 TL’ye kadar sunulan temel destek ihtiyaç kredisi sonuçları vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediliyor. 6 ay ertelemeli toplamda 36 ay vade ile 0,49 faiz oranıyla sunulan bu kredide başvurular da devam ediyor. Vatandaşlar şimdi sorgulama yapmaya başlarken konuyla ilgili merak edilen bazı durumlarında yanıtlarını araştırıyor.

3 kamu bankası, temel ihtiyaç kredisi onaylanmayan vatandaşlarla ilgili geçtiğimiz hafta bir açıklama yapmış ve yasal takip sürecinde olanlara kredi verilmeyeceğini aktarmıştı. Bununla beraber çek senet borcu olanlarında krediden faydalanamacağı belirtilmişti. Aylık hane halkı geliri 5 bin TL’nin altında olan ve kredi puanı normal standartlarda olan tüketicilerin alabileceği temel ihtiyaç kredisi sorgulama işlemleri haberimizin devamında.

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi Nasıl Sorgulanır?

Ciddi bir başvuru sayısına ulaşan Ziraat Bankasından sorgulama yapmak isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilir.

ZİRAAT TEMEL DESTEK KREDİSİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisi Nasıl Sorgulanır?

Temel ihtiyaç kredisi başvurusunu Vakıfbank üzerinden yapan tüketiciler de aşağıdaki linkten sorgulama yapabilir.

VAKIFBANK TEMEL DESTEK KREDİSİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Temel Destek Kredisi Aylık Ödeme Planı

5 bin TL, 7.500 TL ve 10 bin TL olarak alabileceğiniz bu kredinin aylık taksit oranları da belirlenmiştir. 0,49 faizle ilk 6 ay geri ödeme yapmayacağınız bu kredide 10 bin TL için aylık 376 TL’lik taksit ödemesi söz konusudur. 5.000 TL için aylık 188 TL ve 7.500 TL için de 282 TL aylık taksit ödemesi yapmanız gerekiyor.