Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Devam Ediyor mu? Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası Başvuru Ekranı

KGF garantili olarak sunulan temel ihtiyaç kredisinde başvuru süreci devam ediyor. Tüketiciler Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank üzerinden başvuru yaparak 10 bin TL’ye kadar kredi alma şansına sahip olabiliyor. Üstelik bankalar temel ihtiyaç kredisiyle ilgili geri dönüşlere de başladı. Geçtiğimiz hafta Bakan Albayrak yaptığı bir açıklamada, 2 milyon başvuru sahibine geri dönüşler başlamış, kalan kısım için de çalışmalar hızlıca devam etmektedir demişti. Bu açıklamaya göre henüz SMS ile geri dönüş alamayan tüketicilerin önümüzdeki haftaya kadar kredilerine onay alabileceği düşünülüyor.

Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sayfası

İnternet üzerinden devam eden başvurularda tüketiciler 10 bin TL’ye kadar 36 ay vadeli ve ilk 6 ay geri ödemesiz kredi alma şansına sahip. Ayrıca başvuru sayfasında bankaların tüketicilerden talep ettiği bilgilerin doğru doldurulması gerekiyor.

Tüketiciler TC kimlik numarası başta olmak üzere cep telefonu, medeni durum, çalışma durumu, hane halkı aylık geliri ve buna benzer bilgileri doldurduktan hemen sonra başvuruyu tamamlayabiliyor.

Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sayfası

Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sayfası

Ziraat Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sayfası

Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları

Bu krediden faydalanmak isteyen tüketicilerin aylık hane halkı gelir durumunun 5 bin TL’den düşük olması yeterli. Kredi Garanti Fonu kaynaklı sunulacak bu kredide 10 bin TL için 30 ay vadede 376 TL ödeme yapılacak. 7.500 TL kredi alanlar aylık 282 TL, 5,000 TL kredi çekenler aylık 188 TL, 3,000 TL kredi çıkanlar ise aylık 113 TL taksit ödeyecek.